Спецпроєкти

Статистика: які побічні ефекти після вакцинації проти COVID-19 відчули українці?


Від початку щеплення проти COVID-19 вакциною Covishield (AstraZeneca) зафіксували 816 повідомлень про побічні реакції.

Про це повідомили в Державному експертному центрі Міністерства охорони здоров’я.

Які побічні реакції зафіксували?

Станом на 4 квітня проведено понад 291 тисячу щеплень. Відсоток побічних ефектів становить тільки 0,28 %.

99,1 % побічних ефектів були несерйозними. Понад 95 % випадків побічних ефектів були передбаченими в інструкції для медичного застосування.

Найчастіше випадки побічних ефектів фіксували у вакцинованих людей віком 31-45 років. У жінок вони спостерігалися частіше ─ 68 %, а в чоловіків ─ 24,5 %.

Загальні розлади та розлади в місці введення спостерігалися в 66,8 % вакцинованих. Це підвищення температури, втомлюваність, почервоніння і біль, лихоманка, оніміння в місці введення, озноб. Розлади з боку опорно-рухового апарату зафіксовано в 11,8 % щеплених. Також спостерігалися невралгічні розлади ─ 11,7 %, це головний біль, сонливість або безсоння, запаморочення, знепритомнення, втрата орієнтації.

Рідше трапляються шлунково-кишкові розлади ─ 3,21 %: блювання, діарея, біль у животі, спотворення смаку, присмак металу. Також в 1,6 % вакцинованих виявили імунні розлади та розлади з боку шкіри: набряк гортані, нежить, пирхота в горлі, кропив’янка, свербіж, алергічний висип, почервоніння обличчя.

У МОЗ також додають, що таке співвідношення користь/ризик стосовно вакцинації нині залишається позитивним.

Раніше ми розповідали, що МОЗ планує наростити темпи вакцинації проти COVID-19 і сподівається забезпечити вакцинами 60-70 % дорослого населення України до кінця 2021 року.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь