Спецпроєкти

У Києві відкриється виставка до 35-річчя чорнобильської катастрофи, де завдяки VR можна відвідати Чорнобиль


26 квітня до 35-річчя чорнобильської катастрофи на ВДНГ у павільйоні №1 відкриється виставка «Чорнобиль. Подорож».

Що представлять на виставці?

«Чорнобиль. Подорож» складається з сімох смислових блоків — від світового контексту 1986 року до розповіді про саму аварію, від історій людей, долі яких пов’язані з подіями 26 квітня 1986-го, до діалогу щодо подальшої долі Чорнобиля, його майбутнього.

Відвідувачі побачать архівні світлини та відеоматеріали, роботи світових митців, а також української художниці Марії Примаченко, присвячені Чорнобилю. Дізнаються історії очевидців аварії і ліквідаторів.

Завдяки технології VR можна потрапити у Чорнобиль, подивитися як накривали четвертий енергоблок, і як повертається життя у зону відчуження. А також записати свої спогади думки та переживання у відео- або аудіоформаті. Після закриття виставки, всі зібрані матеріали викладуть на платформу, де продовжать збирати пам’ять та рефлексії про чорнобильську аварію.

У рамках виставки плануються дискусійні програми, презентації та тематичні лекції.

Завершує проєкт відео зіркової групи Pink Floyd Marooned, зняте в Прип’яті.

«На віддалі 35 років ми розуміємо всебічний вплив Чорнобиля на науку та історію, мистецтво та екологію, філософію та медицину. Чорнобиль сьогодні сприймається ширше, ніж ядерна катастрофа. Це межа, що розділяє життя на до і після, рубець людської культури. Виставка «Чорнобиль. Подорож» — це розповідь, яка послідовно переходить від контексту і подій 1986 року до хронології катастрофи, несе наукову та природничу інформацію, торкається глибокої травми інструментами публічної історії та виводить у поле роздумів, творчості й обговорення майбутнього Чорнобиля у завершальному блоці експозиції. Фінал виставки — інсталяція живого Лісу, який проростає в центральній залі павільйону №1 ВДНГ так, як проростає в Прип’яті».— розповіли керівник проєкту Ярослава Гресь та його куратор Павло Гудімов.

26 квітня відбудеться попереднє відкриття виставки для генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі, президента та преси.

Для відвідувачів «Чорнобиль. Подорож» відкриють після скасування жорсткого карантину. Вхід на виставку безкоштовний з дотриманням усіх заходів безпеки, рекомендованих МОЗ.

Проєкт створений за ініціативи Офісу Президента Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України разом із ДАЗВ за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики.

Концепцію та реалізацію проєкту довірили агенції Gres Todorchuk.

Раніше ми розповідали, що радіація, яку отримали ліквідатори ЧАЕС, не вплинула на ДНК їхніх дітей.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь