Спецпроєкти

Поліціянта, що вбив Джорджа Флойда, визнали винним: подробиці


Колишнього поліціянта Дерека Шовіна суд присяжних визнав винним у смерті Джорджа Флойда.

Про це пише CNN.

Подробиці

Два дні протягом 10 годин суд присяжних ухвалював рішення щодо смерти Джорджа Флойда. Дерека Шовіна визнали винним у вбивстві другого, третього ступеня й ненавмисному вбивстві другого ступеня.

У вбивстві другого ступеня мається на увазі те, що Шовін став коліном на Флойда, і це спричинило ненавмисно смерть Флойда. Третього ступеня ─ зазначили, що поліціянт поводився з «розбещеним розумом». Ненавмисне вбивство другого ступеня ─ «злочинна недбалість» призвела до смерти Флойда.

Суд винесе вирок через вісім тижнів. За першим звинуваченням йому загрожує ув’язнення до 40 років, за другим ─ до 25 років, за третім ─ до 10 років.

Також Дереку Шовіну скасували заставу, і він чекатиме вироку в державній в’язниці. У виданні зазначають, що не помітили явної реакції чоловіка на вирок присяжних.

У штаті Міннесота рекомендують дати по 12,5 років в’язниці за кожне звинувачення у вбивстві та чотири роки за звинувачення у ненавмисному вбивстві. Водночас обвинувачення просить жорсткішого вироку.

Реакція Джо Байдена

Зазначають, що після оголошення вироку Джо Байден зателефонував сім’ї Джорджа Флойда та сказав, що це тільки «перший крок у боротьбі із системним расизмом».

Як повідомляє видання CBS, президент США Джо Байден та віцепрезидентка Камала Гарріс дивилися оголошення вироку суду присяжних у прямому етері.

«Сьогоднішній вердикт ─ це крок уперед. Ніщо не може повернути чийогось брата, чийогось батька. Але це може стати величезним кроком уперед до справедливости в Америці. Щоб бути прикладом за кордоном, Америка має продовжувати боротися з расовою несправедливістю й нерівністю в себе вдома», ─ заявив Джо Байден.

Суд над трьома колегами Дерека Шовіна відбудеться в серпні 2021 року.

«Заходи правосуддя ─ це не те саме, що рівноправне правосуддя. Цей вердикт є кроком уперед, але в нас попереду ще багато роботи ─ ми повинні реформувати систему», ─ додала Камала Гарріс.

Раніше ми розповідали, що в суді в справі про смерть Джорджа Флойда опублікували нове відео з моменту затримання.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь