Спецпроєкти

Шістнадцятилітню дівчину змусило зробити аборт керівництво інтернату, де вона виховувалася


У Миколаївській області в Березківському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа-інтернат-ліцей I-III ступенів» 16-річну дівчину змусили зробити аборт.

Про це повідомив представник Офісу Уповноваженого президента України з прав дитини Павло Шульга на своїй сторінці у Facebook.

Детальніше

За словами Павла Шульги, 16-річна дівчина завагітніла й хотіла зберегти дитину. Проте керівництво школи-інтернату кілька днів тримало дівчину в ізоляторі та примусово з лікарями видавали їй препарати для аборту.

«Я з’ясував, що вже вранці дитина потрапила до Кривоозерської багатопрофільної лікарні. Дитину привезли для проведення процедури штучного переривання вагітности», – написав Шульга.

Як виявилося, керівництво інтернату не повідомило про ситуацію Службу у справах дітей. Шульга відвідав заклад разом із комісією, де йому не пояснили, чому не розглядали можливість залишити дитину за бажанням вагітної дівчини.

«У результаті препарат убиває дитину! Психологічний стан маленької мами вкрай жахливий! На моє запитання: “Чи вперше дитина завагітніла в закладі та зробила аборт?” почув чергову брехню: так, це єдиний випадок», – розповів про деталі розмови представник Офісу Уповноваженого президента України з прав дитини.

Нацполіція Миколаївської области розпочала розслідування за фактом примусового аборту. Також правоохоронці зазначили, що постраждалу дівчину опитали в присутності психолога.

Поліція відкрила провадження за ч. 1 ст. 137 Кримінального кодексу України («Неналежне виконання обов’язків з охорони життя і здоров’я дітей»), за якою підозрюваним загрожує три роки ув’язнення.

Раніше ми розповідали, що майже 200 жінок у Чилі завагітніли після вживання протизаплідних пігулок, виданих за держпрограмою.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь