Спецпроєкти

На канадському пляжі знайшли пляшку з листом дівчинки, яка, ймовірно, викинула її з «Титаніка»


Пляшку з листом знайшла 2017 року родина Шервух під час відпочинку на пляжі біля скель Гоупвелл-Рокс.

Про це пишуть на сайті Університету Квебека.

Що відомо про цю пляшку?

Знайдену загадкову пляшку з посланням родина відразу передала фахівцям. Вивчати лист почали дослідники з Університету Квебека (UQAR).

На думку вчених, пляшку з листом могли викинути з «Титаніка» за день до катастрофи. Послання датоване 13 квітня 1912 року. Його написала 13-річна дівчинка Матильда Лефевр із Франції.

Пасажирка з таким ім’ям і справді була на «Титаніку» у третьому класі. Також із записів відомо, що вона разом із мамою і трьома братами та сестрами прямували до Нью-Йорка, де їх чекав батько.

Проте, ймовірно, дівчинка затонула разом із «Титаніком» у ніч із 14 на 15 квітня.

«Я кидаю цю пляшку в море посеред Атлантики. Ми повинні прибути в Нью-Йорк через кілька днів. Якщо хто-небудь її знайде, повідомте про це родині Лефевр у Левені», ─ йдеться в листі дівчинки.

Дослідники стверджують, що віск, пляшка і папір є справжніми, проте сам лист викликає кілька запитань. Вони додають, що дітей у французьких школах початку XX століття навчали іншої каліграфії, ніж та, що представлена в листі.

Однією з версій, чому каліграфія відрізняється, є думка, що лист міг написати хтось із пасажирів для дівчинки. Навіть якщо це так, то знахідка залишається важливим експонатом для вивчення.

Раніше ми розповідали, що центр вакцинації проти COVID-19 відкрили в замку Дракули у Трансільванії.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь