Спецпроєкти

Мінцифри запустило автоматичну реєстрацію ФОП і сплату податків у Дії


17 травня Міністерство цифрової трансформації презентувало оновлення сервісів Дія. Вони автоматизували реєстрацію ФОП і додали в систему можливість сплачувати податки. Нововведення вже доступні на порталі Дія.

Автоматична реєстрація ФОП

Через портал Дія надано 373 900 електронних послуг, пов’язаних із реєстрацією бізнесу. 59% ФОПів зареєстровано через Дію.

Але реєстрація все одно потребувала роботи державного реєстратора.

«Ці послуги вчиняли тисячі реєстраторів по всій країні. І ми порахували, що в середньому кожен із них витрачав 21 хвилину на проведення реєстрації. Усього за рік зареєстровано 247 634 ФОПи», — розказав CDTO міністра юстиції України Сергій Орлов

Відсьогодні запускається автоматична реєстрація ФОПів. Вона займає 10-15 хвилин на заповнення заяви й менш ніж 2 секунди на її обробку. Усі перевірки автоматизовано, а дані потрапляють напряму до реєстру. Послуга вже вийшла з бета-тесту, і кожен охочий може використати її власноруч.

Сплата єдиного податку та ЄСВ ФОП

На порталі Дія і в додатку з’явилася можливість задекларувати доходи, сплатити податки та збори ФОП, переглянути декларації й розрахунки за минулі періоди.

«Дія вже знає рахунки, куди треба сплачувати податки. Для того щоб подати декларацію, треба дати відповідь на чотири запитання, замість заповнення 30 полів. Можна дозволити Дії інтегруватися з вашим банкінгом для того, щоб ми автоматично рахували суму податків, які треба сплатити», — заявив керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифри Мстислав Банік.

Також нагадаємо, що Мінцифри сьогодні відкрило понад 10 нових онлайн-послуг у Дії. Це і зміна реєстрації онлайн, і сплата адміністративних зборів, і цифровий підпис. Детальніше читайте в нашому матеріалі за посиланням.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь