Спецпроєкти

Дослідження: як телебачення впливає на когнітивні здібності?


Американські вчені вивчали вплив телевізора на когнітивні функції та обсяг сірої речовини головного мозку в людини.

Дослідження представлять на конференції Американської кардіологічної асоціації епідеміології, профілактики, способу життя і кардіометаболічного здоров’я.

Чи є значення, що дивитися по телевізору?

Вчені з США провели три дослідження. У першому експерименті взяли участь 10 000 респондентів.

Протягом п’яти років вчені опитували цих респондентів. Останні розповідали, скільки вони проводять часу за переглядом телебачення. Щороку науковці порівнювали зібрані дані.

Після першого дослідження вчені побачили, що когнітивні функції тих, хто дивиться телевізор, знизилися на 6,9% за п’ять років.

На результати не впливало, що саме дивилися респонденти і чи займаються вони спортом.

У другому дослідженні взяла участь 1601 літня людина. Їх також опитували раз ев декілька років, а після цього запропонували пройти МРТ.

Результати МРТ показали, що сірої речовини у тих, хто дивиться телебачення, менше, ніж у тих, хто не дивиться. Менша кількість сірої речовини сигналізує про погіршення стану головного мозку.

У третьому дослідженні взяли участь 5000 молодих людей. Результати були тотожні до висновків після другого експерименту: чим частіше людина дивиться телевізор ─ тим менше у неї сірої речовини.

На думку науковців, результати їхнього дослідження важливі ще й тому, що люди через пандемію більше часу дивляться телевізор.

Раніше ми розповідали, що прослуховування важкої музики формує звичку їсти фаст-фуд.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь