Спецпроєкти

В Києві відбувся мітинг проти свавілля поліції — ФОТОРЕПОРТАЖ


21 травня біля Подільського управління поліції (Хорива, 20) відбувся мітинг проти поліцейського насильства і за звільнення очільника цього управління Павла Василенка.

На мітингу зібралося кілька сотень людей різного віку. У багатьох були плакати з лозунгами:

01/4

Передісторія

У ніч на 19 травня представники поліції побили засновника гурту «Дичка» і художника Дмитра Бугайчука. Інцидент стався на вулиці Кирилівський, біля репетиційної студії.

Сам Дмитро зазначає, що до нього підійшов «невідомий чувак», який попросив підійти до поліційної машини. На запитання навіщо, за словами Бугайчука, поліціянт відповів ударом у ніс.

Правоохоронці заявили, що приводом затримати Дмитра була його спроба втекти.

«При появі службового автомобіля двоє людей почали тікати. Поліцейські побігли за ними. Один з чоловіків тікаючи впав. Біля нього недалеко знайшли наркотичні речовини. Є підозра, що він їх викинув. Відкрито кримінальне провадження про незаконне зберігання наркотиків», – прокоментували в поліції.

До цього, 15 травня, представники поліції зірвали два заходи – концерти у Closer і Mezzanine на Нижньоюрківській. Причини – «порушення правил карантину».

01/4

Що кажуть учасники мітингу

Психолог та активіст Владислав Петров розказав про власний досвід комунікації с поліцією:

“Із мого особистого досвіду – він скоріш негативний. Адже тричі за останні два роки мене намагалися зупинити і провести обшук… Також у мене були випадки, коли поліція охорони зупиняла автівку таксі через порушення ПДР, але в той же час вони намагалися нас обшукати, мотивуючи це тим, що ми підозріло виглядаємо. Але акцентую увагу – це поліція охорони, в неї трішки інші завдання.

Доводилося дуже багато сперечатися щодо правомірності їх дій. І коли звертаєш їх увагу на те, що вони можуть провести лише поверхневий огляд і тільки на це ти погоджуєшся, а все інше повинно фіксуватися протоколом і за участі свідків, вдається розійтися без обшуків”.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь