Спецпроєкти

Культурний феномен Cercle: що відомо про фестиваль та артистів, які на ньому виступають


Вони перевели одне з найголовніших людських задоволень в онлайн, коли це ще не було мейнстрімом або примусовим заходом. Cercle — унікальний формат електронних вечірок і водночас знак якості артистів: посередностей ти там не побачиш. Розкриваємо тему цього культурного феномену.

Cercle – що це за формат вечірок?

Cercle називають себе медіа, що продюсує та транслює виступи електронних музикантів у визначних світових локаціях. Ти точно чув про легендарний лайв Nina Kraviz з Ейфелевої вежі або про феєрію, яку влаштував Boris Brejcha в Фонтебло. Можливо, навіть пригадуєш івент у київському музеї авіації з Reinier Zonneveld? Уяви: у 2016 все починалось як експеримент.

Тоді француз Дерек Барболла, майбутній фаундер Cercle, запросив друзів на квартирник та попросив зіграти пару треків на камеру. Сусіди почали жалітися — і Дереку довелося шукати нові приміщення для імпровізованих онлайн концертів.

Від печер під Парижем до аеропорту Шарля де Голля, від маршрутного катеру до палацу Шамбор — ось такою була еволюція концертних майданчиків. Зараз Cercle несуть важливий меседж: через знакові місця, природу щоразу ламати стереотипне уявлення про електронний саунд. До того ж, кожен глядач може залишитися на стрімінг прес-конференції та поспілкуватися з артистами після виступу.

Список артистів, що вже долучилися до Cercle, — це нова алея музичної слави. Чого, наприклад, вартує лайв нідерландського електронного продюсера SATORI. Або ефектний сет від Jan Blomqvist — німець грав в одному з найживописніших регіонів планети, Коста-Брава. До речі, обидвох митцiв українські музичні гурмани добре знають за виступами на вечірках в Osocor Residence.

Відео з українськими культовими продюсерами Artbat на YouTube каналі Cercle набрало 17 мільйонів переглядів та стало однією з революційних подій у світі техно. Рекомендуємо передивитися запис просто зараз, а потім ретельно підготуватися вже до живого івенту за участі дуету. Разом із німецьким діджеем HOSH вони запалюватимуть сцену резиденції твого літнього відпочинку Osocor 11 червня.

А вже 16 липня ця локація запросить іншого артиста Cercle, Stephan Bodzin. Онлайн-версія виступу техно-композитору — це явище яскраве та аж ніяк не банальне. Втім, ці два слова влучно змальовують кожну вечірку Cercle.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь