Спецпроєкти

Електросамокати, гіроскутери, сегвеї: який електротранспорт краще обирати для пересування містом?


Електротранспорт – мастхев у період карантинних обмежень та під час завантаженого трафіку в місті. Розповідаємо про види сучасного транспорту – електросамокати, гіроскутери та інші, – аби ви могли визначитися, який із варіантів краще вибрати для себе.

Електросамокати, гіроскутери, найнботи – що краще вибрати?

електросамокат

Електросамокати

Найпопулярніший вид електротранспорту. Він не вимагає постійного балансу та рівноваги, отже його опанує навіть дитина.

Однієї зарядки зазвичай вистачає на 21-30 км. Апарат може пересуватися до 30 км/год та стане ідеальним варіантом не тільки для прогулянок по місту, а й для подужання дороги на роботу уздовж автомобільних заторів.

гіроскутер

Гіроскутер

Найкомпактніший девайс – фактично два колеса з дошкою посередині, що управляється внаслідок балансування тіла. Він пересувається вперед і назад, на ньому можна робити круті оберти на 180 градусів.

Габарити гіроскутера дозволяють у разі розряду батареї нести пристрій у руках або спеціальній сумці.

Апарат дуже рухливий та легкий в управлінні. За швидкістю девайс відстає від попередника – пересувається 15-20 км/год. Сучасні гіроскутери здатні покривати на одному заряді від 10 до 20 км пробігу. Найчастіше його обирають для прогулянок по парку, магазину чи для роботи.

сегвей

Сегвеї

Якщо ви звикли залишатися за кермом, сегвей стане вашим варіантом. На відміну від менших видів електротранспорту, до нього додали повноцінне кермо. Тут застосовуються колеса більшого розміру для кращої прохідності жвавою автодорогою.

Це комфортніший, проте не такий маневровий вид електротраспорту в порівнянні з гіроскутером. Фіксована швидкість пристрою – 30-40 км/год. У залежності від моделі, акумулятор забезпечує пробіг до 39 км.

електровелосипед

Електровелосипеди

Більш традиційний та найпотужніший засіб пересування. Це поліпшена версія звичайного велосипеда з сучасним рішенням у вигляді електромотора. Відмінна аеродинаміка дозволяє двигуну набирати швидкість до 80 км/год.

До того ж використання електровелосипеду гарантує надійність. Якщо ви будете допомагати пристрою та самостійно крутитимете педалі у разі розряду батареї, ви все одно зможете дістатися офісу чи дому на класичній педальній тязі без участі мотору. Електродвигун подужає відстань від 32 до 48 км на одному заряді.

Де орендувати електротранспорт у Києві?

Якщо купувати такі пристрої поки не збираєтесь, спробуйте взяти їх в оренду. Ось найпопулярніші сервіси в Україні:

Магазин електроніки Цитрус, що на Оболоні – тут широченний вибір електротранспорту. У наявності завжди є всі сучасні варіанти електродевайсів: від гіроскутерів до електровелосипедів.
Вартість: електросамокат за одну годину користування обійдеться у 300-350 грн, на добу – 600-750 грн. Електровелосипед – 200-300 грн/год, гіроскутер – 300 грн/год. Майте на увазі: аби орендувати електротранспорт, потрібно мати з собою паспорт, закордонний паспорт або права.

Онлайн-сервіс KIWI (Android/iOS). Аби орендувати електротранспорт, достатньо завантажити додаток на смартфон. Далі необхідно зареєструватися та знайти вільний пристрій на карті міста. Розпочати прогулянку можна відсканувавши QR-код. Після закінчення поїздки сфотографуйте припаркований електропристрій і позначте це в додатку.
Вартість: потрібно придбати тарифний пакет, мінімальна сума поповнення – 200 грн. Розблокування вільного пристрою коштує 10 грн, хвилина користування – 3 грн.

KyivMotion – тут можна орендувати електротранспорт Xiaomi: електросамокати, гіроскутери та найнботи. У KyivMotion треба залишати заставну вартість за пристрій – 3000 грн. Або залишити будь-який зі своїх документів, який засвідчує особу.
Вартість: оренда електротранспорту за 10 хв. – 70 грн, 30 хв. – 150 грн, 1 година – 250 грн, 2 години – 400 грн. Найвигідніше брати пристрій на добу – 500 грн.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь