Спецпроєкти

Як пахнуть картини: бренд парфумів та музей Ван Гога розробили колекцію ароматів, присвячених полотнам художника


Бренд парфумів Floral Street і музей Ван Гога в Амстердамі запустили колекцію ароматів, які присвятили відомим полотнам художника.

Про це пише Artnet.

Подробиці

Довкола проєкту поки що багато загадок. Бренд і музей не називають, які саме картини надихнули парфумерів на створення ароматів. Проте вони додають, що одна з картин ─ це найбільш впізнавана його робота.

Також на презентації колекції бренд Floral Street обіцяв показати сучасну інтерпретацію однієї з картин Ван Гога, із якою працює цифровий ноунейм художник.

«Мета проєкту ─ запропонувати людям новий метод ознайомлення з творчістю Ван Гога», ─ додала директорка музею Емілі Горденкер.

Хоча куратори музею безпосередньо не беруть участь у проєкті, менеджерка з питань ліцензування музею Марія Вераарт сказала, що вони перевіряють коректність будь-якої інформації про життя Ван Гога.

«Надзвичайно важливо, щоб до репутації Ван Гога, його мистецтва та музею ставилися з великою обережністю та повагою», ─ сказала Вераарт.

Перші аромати та ароматизовані домашні товари можна буде придбати вже в серпні цього року.

Раніше ми розповідали, що сестра Вінсента Ван Гога продала 17 картин художника, щоб оплатити своє лікування у психіатричній лікарні.

Молодшій сестрі Ван Гога Віллеміні поставили діагноз «шизофренія», а 1902 року вона лягла у психіатричну лікарню в місті Ермело, де й померла 1941 року.

Про те, що Віллеміна заплатила за лікування завдяки продажу 17 картин свого брата, стало відомо з раніше не опублікованих листів членів сім’ї художника, що зберігаються в архівах музею Ван Гога в Амстердамі.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь