Спецпроєкти

Сестра Ван Гога продала 17 картин художника, щоб оплатити своє лікування у психіатричній лікарні


Молодша сестра Ван Гога Віллеміна 40 років перебувала у психіатричній лікарні. Оплатити лікування їй вдалося завдяки продажу 17 картин брата, які він написав для неї та її матері.

Про це пише Artnet News.

Що відомо про це?

Молодшій сестрі Ван Гога Віллеміні поставили діагноз «шизофренія», і 1902 року вона лягла у психіатричну лікарню в місті Ермело, де й померла 1941 року.

Про те, що вона заплатила за лікування завдяки продажу 17 картин свого брата, стало відомо з раніше не опублікованих листів членів сім’ї художника, що зберігаються в архівах музею Ван Гога в Амстердамі.

Це сотні листів, які написані нідерландською мовою. Старший науковий співробітник музею Ганс Луйтен описує їх як «справжню золоту шахту з чудовими спостереженнями».

«По черзі ми маємо намір опублікувати їх найближчим часом», ─ додає Ганс Луйтен.

Листи оприлюднив Віллем-Ян Верлінден на сторінках своєї книги «Сестри Ван Гога», що вийде у квітні цього року.

«Сестрам Ван Гога доводилося продавати його картини, щоб заробити собі на життя. Він у певному сенсі забезпечував їх навіть через довгий час після своєї смерти в міру того, як ставав дедалі більш і більш відомим, а ціни на його картини зростали», ─ розповідає Віллем-Ян Верлінден.

Раніше ми розповідали, що «Театр 360 градусів» безплатно покаже онлайн-відеовиставу «Шинель» за Миколою Гоголем у день народження письменника.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь