Спецпроєкти

Редакція bit.ua подивилася мультфільм «Лука» і розповідає, кому він сподобається


17 червня у кінотеатрах стартує показ мультфільму «Лука» студії Pixar. Наш редактор Сергій подивився його на преспоказі й розповідає, кому мульт сподобається, а кому його краще обійти стороною.

Про що мульт?

«Лука» – це історія про двох іхтіандрів, яким стала цікава поверхня й вони пішли жити до людей. Історія камерна, бо глядачу показують домівку Луки під водою та одне вигадане італійське містечко на поверхні.

Мульт максимально сконцентрований на внутрішніх переживаннях Луки. Він прагне до свободи у світі, про який нічого не знає. Йому доведеться пізнати й людей, і себе самого.

Як відчувається мульт?

Перша третина мультфільму дуже неспішна й може здатися нудною. Але потім стрічка розганяється наче на велосипеді (подивитеся мультик – зрозумієте відсилочку) та починаються класичні пригоди друзів, які попадають у пригоди й змушені з них вибиратися.

Історія казкова тому, що майже всі герої картини добрі та світлі. Навіть головний злодій радше комічний, ніж злий. Мультик ідеальний для підлітка й для дорослого.

Історія в «Лука» повністю пронизана естетикою Італії та естетикою літніх канікул на морі. Я аж захлинувся ностальгією за днями, коли з братом ходили по пляжу й шукали, у яку б пригоду влізти.

Гумор

З гумором є проблемки. Мульт душевний, але не дуже смішний. Гумор тут будується на падіннях і незручних ситуаціях. З комедійних персонажів є смішний кіт, та його мало. Тому, хто хоче посміятися – краще вибрати інше кіно.

Не зовсім зрозуміло, наскільки мультик сподобається дітям. Він яскравий і насичений, але не дуже смішний. Цілком імовірно, що молодша аудиторія не дістане від картини задоволення.

Для підлітків і батьків підлітків

От для підлітків і для їхніх батьків – топ. «Лука» – це «Коко» навпаки.

У мультфільмі «Коко» вільнолюбний хлопець потрапляє у фентезійний світ, де розуміє важливість сім’ї.

У мультфільмі «Лука» хлопець тікає від сім’ї та виходить у реальний світ, щоб зрозуміти важливість самостійності й свободи.

Моя думка

«Лука» мені сподобався менше, ніж останні роботи Pixar. Той самий «Коко» мені зайшов краще. Це тому, що я вже старий: мені 25 і сімейні цінності ближчі, ніж підлітковий бунт. А от років у 10-15 я краще б дивився на підлітків, які шукають свободу.

Усім батькам точно треба йти на мульт. По-перше, потрібно бути в тренді й розуміти, на чому росте молодь. А по-друге, усі підлітки проходять стадію відокремлення від батьків, тому мульт може допомогти краще зрозуміти дітей.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь