Спецпроєкти

Власник TikTok випустив «розумні» лампи. Батьки можуть стежити за своїми дітьми під час виконання домашніх завдань


Компанія ByteDance, що володіє соціальною мережею TikTok, у жовтні 2020 року випустила «розумні» лампи, що допомагають батькам стежити за дітьми під час навчання вдома.

Про це пише The Wall Street Journal.

Як працює ця лампа?

«Розумні» лампи Dali за 120 доларів мають дві камери, одна з них знімає дитину спереду, інша — зверху. Це дозволяє батькам контролювати, чим займається їхня дитина під час виконання домашніх завдань.

Також у лампи є екран, розміром як смартфон. Так батьки можуть спілкуватися зі своїми дітьми по відеочату.

Окрім цього, у лампу вмонтований асистент на основі штучного інтелекту, який допомагає дітям вирішувати завдання з математики та пояснює значення незрозумілих слів.

Удосконалена версія лампи за 170 доларів також може повідомляти батьків, коли їхня дитина сутулиться.

За перший місяць продажів купили 10 тисяч таких ламп. Відтоді щомісяця компанія продає «розумні» лампи на 1,5 мільйона доларів на китайському сайті Tmall.

У виданні «The WSJ» зазначають, що є питання конфіденційності лампи, зокрема, завантаження відео, які вона зробила. Розробники ByteDance зазначають, що ці відео можуть завантажити лише батьки.

Щодо цього питання також висловив своє занепокоєння професор з Університету технологій та дизайну в Сінгапурі Сансан Лім. Він додав, що батьків цікавить не конфіденційність «розумної» лампи. Його непокоїть їхнє переконання, що надмірний контроль за дітьми — це добре.

Раніше ми розповідали, що жителі Вільнюса та Любліна можуть бачити одне одного в реальному часі через екрани.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь