Спецпроєкти

Статистика: скільки українських фрилансерів працюють з іноземними клієнтами?


Міжнародна платіжна платформа Payoneer оприлюднила статистику за останні два роки щодо українських фрилансерів, які працюють з іноземними клієнтами.

Про це для bit.ua розповіли у Payoneer.

Як змінився ринок фрилансу за два роки?

За статистикою платформи Payoneer, за період з 1 кварталу 2019 року до 1 квартал 2021 року українських фрилансерів, які працюють з іноземними клієнтами, стало на 31% більше.

Якщо порівнювати перші квартали за два роки, то їхній середній дохід зріс на 18%, а загальні зарахування — на 55%.

Також на платформі зазначають, що понад половина цих зарахувань локалізуються у п’яти найбільших містах України.

«Майже чверть виплат (23%) припадає на столицю, 13% — на Харків, по 7% — на Львів і Дніпро, 5% — на Одесу. Водночас віддалений фриланс може позитивно впливати на зайнятість населення в регіонах, спонукаючи людей приєднуватися до вже наявних бізнесів або починати власні справи. Це може стати для українців гідною альтернативою переїзду до більших міст або за кордон», — додав генеральний менеджер Payoneer в Україні та Білорусі Ігор Ковальов.

Зокрема у першому кварталі 2020 року, фрилансери найбільше заробляли в таких містах:

  • Дніпро;
  • Харків;
  • Львів;
  • Київ;
  • Одеса.

Дохід фрилансерів, які працюють з іноземними клієнтами найбільше зріс у Львові: за січень-березень 2021 фрилансер заробляв на 33% більше, аніж за аналогічний період 2019 року.

На другому місці — дніпровський фрилансер, дохід зріс на 24%, в одеського — на 20%, харківського та київського — на 6% і 5%.

Водночас у Харкові та Дніпрі в півтора раза зросла кількість самих фрилансерів, які працюють з іноземними клієнтами. На 35% більше стало фрилансерів в Одесі, на 23% — у Києві, на 12% — у Львові.

Раніше ми розповідали про шість ефективних способів організувати нормальну роботу на фрилансі.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь