Спецпроєкти

Завдали збитків на 500 мільйонів доларів: українські хакери атакували американські університети і корейські компанії


Українське хакерське угруповання атакували американські університети і корейські компанії завдяки вірусу і завдали їм збитків на пів мільярда доларів.

Про це пише пресслужба Офісу генерального прокурора.

Подробиці

У 2019 році українські хакери атакували компанії вірусом Clop чотири корейські компанії. В результаті, вірус заблокував 810 внутрішніх серверів і комп’ютерів працівників.

У 2021 році вони знову атакувала та зашифрувала персональні дані співробітників і фінансові звіти Медичної школи університету Стенфорда, Університету Мериленду та Університету Каліфорнії у США.

Хакери вимагали викуп у криптовалюті за дешифрування вкраденої інформації. Якщо потерпілі не платили їм, хакери погрожували оприлюднити цю інформацію.

Розповсюдження вірусу Clop завдало компаніям збитків на загальну суму 500 мільйонів доларів.

Міжнародне розслідування проводили правоохоронці і колеги з Південної Кореї та США. Поліцейські провели 24 обшуки у шести хакерів за місцем проживання, де знайшли комп’ютери, вісім автомобілів, приблизно 58 тисяч доларів, 3 тисячі євро, понад 1,5 млн гривень готівкою, а також папери з доказами злочину.

На українських хакерів відкрили справу за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин) та ч. 2 ст. 209 (легалізація доходів, одержаних у злочинний спосіб) Кримінального кодексу. Їм загрожує від семи до 12 років ув’язнення, з конфіскацією майна та обмеженнями обіймати певні посади до трьох років.

Раніше ми розповідали, що у США хакери зламали тисячі камер відеоспостереження. Більшість із них встановлено в держустановах країни.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь