Без черг і декларацій із сімейним лікарем: як відбувається вакцинація через онлайн-запис
Шеф-редакторка bit.ua Олена Чигрин розповідає, як записатися на щеплення до Центру вакцинації (без черг!) та як відбувається вакцинація через онлайн-запис.
Як записатися на вакцинацію онлайн?
Минулого тижня в одному новинному телеграм-каналі я прочитала новину про опцію записатися на вакцинацію онлайн через сервіс HelsiMe. Сервісом я користуюсь активно для запису дітей до педіатра. Тому я перейшла за посиланням і почала шукати «вікна» для запису.
Відверто кажучи, їх було небагато: запис можливий був до більш ніж 20 бригад упродовж двох вихідних днів. Система показувала час на щеплення в черзі – 10 хвилин.
Вдалося знайти вільні місця для себе й для чоловіка на наступний тиждень, тобто через вихідні. Процедура проста: заходиш в особистий кабінет на HelsiMe та вибираєш час. Записати можна як себе, так і члена родини. Далі на телефон приходить сповіщення про запис.
Проте за кілька днів виявилося, що вакцинація у вихідні 20 і 21 червня скасована. Прочитала це в новинах і трохи засмутилась. Але десь через годину на мобільний зателефонували з пропозицією перенести щеплення на іншу дату – я вибрала ранок 18 червня.
Центр вакцинації: особливості процедури
На під’їзді до Центру масової вакцинації від Covid-19 у МВЦ помітила великі черги. Що дивно, адже є можливість запису.
О 10:00 починають запускати охочих зробити щеплення – тих, хто в живій черзі. Черга для вже записаних онлайн через сервіс HelsiMe – окрема.
Поза чергою пропускають також людей із дітьми.
У мене був запис на 10:10. На вході перевіряють температуру, після цього треба піднятися сходами й далі бачите два реєстраційні столи: Центр вакцинації та Запис.
Я підійшла до вже записаних. Ввічлива дівчина в білому халаті супроводжує мене до вакцинувальної бригади. Там запитують паспорт й уточнюють, чи підписана в мене декларація з сімейним лікарем – це потрібно для передачі йому інформації про щеплення.
Надалі саме в лікаря я зможу отримати паспорт вакцинації. Навіть якщо у вас немає підписаної декларації з сімейним лікарем, щеплення все одно проведуть, а інформацію про це внесуть до загальної бази.
До речі, дані про щеплення фіксують також мобільному застосунку та особистому кабінеті HelsiMe. Туди ж надійде нагадування про повторну вакцинацію.
Потім я підписую згоду на вакцинацію. У декого запитують наявність запису на щеплення в Дії. Після цього мені дають невелику паперову довідку про те, коли я маю отримати наступну дозу й про те, що вакцинація зроблена CORONAVAK.
Вакцина та процес щеплення
CORONAVAK виготовлена й розроблена китайською фармкомпанією Sinovac спільно з біомедичним дослідницьким інститутом Butantan у Бразилії та з індонезійською компанією Biofarma. Вірус у вакцині інактивований: спочатку його вирощують на культурі клітин, а потім фрагменти клітин і сам вірус вводять внутрішньом’язово.
Сама вакцинація займає секунд 15, колють у ліве плече. Заклеювати й міцно стискати місце щеплення не можна.
Після процедури медсестри Центру вакцинації просять зачекати 15-30 хвилин.
О 10:30 я вийшла з МВЦ. Місце щеплення справді болить. Жива черга на вулиці збільшилась утричі.
Висновок перший: попередній онлайн-запис добряче зекономить час і нерви. Висновок другий: усе справді досить добре організовано, починаючи від супроводу медсестрами й нагляду за все вакцинованими та закінчуючи наявністю кулерів із водою та кімнати для сповивання й вигодовування дітей.
Серед можливих симптомів після вакцинації: біль або набряк у місці щеплення, температура, слабкість.
Попередній запис доступний також для жителів Одеси. У СЕО сервісу HelsiMe Євген Донець заявив, що така можливість найближчим часом з’явиться у Львові, Кременчуці, Ізмаїлі, Дніпрі, Тернополі, Полтаві та низці інших міст.
За два тижні на вихідних у МВЦ знову працюватиме Центр масової вакцинації від Covid-19.