Спецпроєкти

У 13 американських штатах вирують масштабні пожежі: погасити вогонь заважають спека та посуха


На заході США вирують 80 масштабних пожеж у 13 штатах.

Про це пише BBC та CNN.

Що відомо про пожежі?

Наймасштабніша пожежа вирує у штаті Орегон, він неї вже постраждало понад 1200 квадратних кілометрів лісів, а дві тисячі людей евакуювали. Вогонь розповсюдився на житлові будинки, знищивши вже 160 із них. Пожежа локалізована в сільській місцевості.

Для евакуйованих жителів організували два центри допомоги в містах Редмонд та Кламат Фолз.

Також найбільше постраждали Каліфорнія, Аляска та Айдахо. Загалом у 13 штатах уже згоріло понад 4800 кілометрів квадратних лісу.

Для боротьби з пожежами залучили 20 тисяч пожежників і волонтерів. Але загасити вогонь заважають посуха та висока температура повітря. Частину пожежі все ж вдалося погасити.

Лише в Каліфорнії з початку 2021 року згоріло в п’ять разів більше лісів, ніж у 2020 році. Пожежі можуть припинитися, якщо температура повітря впаде та якщо підуть дощі або сніг.

Проте метеоролог Майкл Гай заявляє, що через удари блискавок та сильні вітри ризик нових пожеж лише збільшуватиметься, не сприятиме також покращенню ситуацій і температура повітря, яка буде на 10-15 градусів вище за норму, триватиме й посуха.

Речниця пожежників Кеті О’Хара додає, що сезон пожеж розпочався раніше через високі температури. Спекотний клімат і посуха є результатом глобального потепління та кліматичних змін.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь