Спецпроєкти

Користувач Reddit виявив алгоритм Apple, що перевіряє фотографії на ознаки насилля над дітьми


Користувач Reddit виявив сліди алгоритму Apple, що перевіряє фотографії на ознаки насилля над дітьми, на iOS 14.3.

Результат свого дослідження він опублікував на GitHub.

Що виявив користувач?

Користувач Reddit під ніком AsuharietYgvar знайшов сліди коду, що перевіряє фотографії на ознаки насилля над дітьми, які вивантажуються на iCloud, в оновленні iOS 14.3.

Знайдений код алгоритму NeuralHash він перевірив, провівши реверс-інжиніринг.

Його тести показали, що алгоритм дійсно перевіряє фото тільки на повну схожість із заданою базою. Він спробував обрізати або повернути зображення, після того алгоритм вже не розпізнав фотографію.

Ми розповідали, що компанія Apple вже почала тестувати технологію neuralMatch, яка скануватиме фотографії користувачів на iPhone та шукатиме ознаки сексуального насилля й домагання над дітьми.

Технологія порівнюватиме фото користувачів із зображеннями в реєстрі Національного центру пошуку зниклих та експлуатованих дітей США та інших організацій. Наразі таких фото понад 200 тисяч.

Проте це оновлення користувачі сприйняли з негативом, звинувачуючи Apple в порушенні умов конфіденційності даних. Зокрема, алгоритм NeuralHash розкритикував експрацівник ЦРУ та Агентства національної безпеки США Едвард Сноуден.

«Якими б доброзичливими не були наміри, Apple цим розгортає масове стеження в усьому світі. Якщо вони сьогодні зможуть відшукати дитяче порно, завтра можуть відсканувати все, що завгодно. Вони вклали трильйон доларів у пристрої, щоб перетворити їх в iNarcs (щось на кшталт пристрою для стеження), навіть не питаючи вас», – заявив Сноуден.

Водночас в Apple пояснили, що фото користувачів не скануватимуть, якщо вони вимкнуть вивантаження в iCloud. А сам алгоритм працюватиме з фотографіями, які нададуть правозахисні організації та про які владі вже відомо. Цю заяву й підтвердило дослідження користувача Reddit.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь