Спецпроєкти

Що подивитись на анімаційному фестивалі LINOLEUM


Найкращий спосіб не збожеволіти в сучасному світі – дивитись на речі з гумором, або, навіть, із сарказмом. Позаконкурсна програма анімаційного фестивалю LINOLEUM #killmeplease – саме така. Саркастичні, дивні, контроверсійні й з щіпкою чорного гумору анімаційні фільми чекатимуть на вас з 1 по 5 вересня у київському кінотеатрі «Жовтень».

На що звернути особливу увагу в цьому році та декілька улюблених фільмів минулих років у підбірці куратора програми Аарона Вуда, продюсера лондонської анімаційної студії Slurpy Studios та співзасновника медіа про анімацію Skwigly Animation Magazine.

Одним з моїх фаворитів цього року став «Моє життя – презентація». Він розповідає історію хвороб людини під час її дорослішання, але додає анекдоти та багато гумористичних деталей. Хоча використання анімації досить обмежене (суміш текстурованої рухомої графіки та реальних відеоматеріалів) – це ідеальний супровід для блискучого сценарію. Фільм не дає можливості вам відволіктись – діалоги не зупиняються. Та це робить його ще цікавішим, адже по завершенню вам хочеться дивитись і слухати ще!

Ще одним улюбленим фільмом став «Дивовижний світ тварин», створений як пародійний документальний фільм про природу. Спочатку дитячий ігровий дизайн та наочність спонукали мене відчути, що це буде милий фільм про тварин, розрахований на дітей. Однак настрій голосу, що звучав за кадром, та сценарій незабаром змінили ситуацію, і я сміявся над дивними, сюрреалістичними та творчими інтерпретаціями царства тварин.

Дивовижний світ тварин

Також щиро раджу до перегляду «Реальність». Він розглядає абсурдність типового реаліті-шоу. Мені сподобався саркастичний тон цього фільму, те, як він зображує учасників шоу, ведучого та формат таких проєктів. Хоча час від часу діалог був безглуздим, він чудово показав взаємодію людей. Смішний роздум про суспільство та реаліті-шоу в цілому!

анімаційний фільм Реальність

«Мій улюблений пагорб!» є одним з тих фільмів, для яких анімація – ідеальний формат вираження. Концепт балакучого пагорба, який вітає своїх відвідувачів, неможливо описати в жоден інший спосіб. Фільм можна охарактеризувати як сюрреалістичний і абсолютно божевільний – і мені це подобається! Сам британський голос та його передача – один з моїх улюблених аспектів цієї роботи; в той час, як сценарій і поетичний, і божевільний водночас. Унікальний стиль додає гумору, і я сподіваюся, що в майбутньому ми побачимо більше подібних фільмів від Крістофера Чайлдса.

Мій останній улюблений короткометражний фільм – «Мішель Ле Берже», який мені подобається за простоту та душевність. Він демонструє несподіване розв’язання проблеми пастуха, а пісня, що звучить у фільмі, ще тривалий час після перегляду повторювалась в моїй голові. Фільм, який змусить посміхнутись будь-кого!

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь