Спецпроєкти

Дівчата з жіночої команди з робототехніки намагаються покинути Афганістан


Афганська жіноча команда з робототехніки вже другу добу намагається покинути Афганістан.

Про це пише CBC News.

Що відомо?

Жіноча команда з робототехніки – це 20 афганських дівчат віком від 12 до 18 років. Про цю команду раніше часто писали світові ЗМІ, називаючи її майбутнім для Афганістану. Вона стала чудовим прикладом покращення прав жінок у цій країні.

Проте з приходом до влади угрупування Талібан дівчата занепокоїлися про своє майбутнє. Вони переживають, що тепер не зможуть присвячувати себе науці. Тому останні дві доби вони намагаються виїхати з Афганістану.

Наразі дівчата сподіваються, що зможуть полетіти в Канаду, де їх приймуть.

«Дівчата турбуються про завтрашній день і хочуть далі здобувати освіту. Нинішня ситуація в Афганістані надзвичайно небезпечна для них», – заявила адвокатка з прав людини Кімберлі Мотлі.

Адвокатка розповіла, що у 2018 році прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо захопився роботою дівчат і зустрівся з ними особисто.

Кімберлі Мотлі наполягає, щоб Канада надала дівчатам статус біженок і вивезла з Афганістану.

Зазначено, що з приходом талібів до влади положення жінок в Афганістані раптово погіршилося. Більшість із них не виходить на вулиці, а якщо вони й виходять, то закривають повністю своє тіло й обличчя традиційним одягом.

Водночас стало відомо, що військовий літак Boeing C-17 Globemaster III евакуював одночасно 640 афганців. Вони не планували брати стільки біженців, але люди застрибували на рампу літака. Усі евакуйовані розмістилися на підлозі.

Зараз біженці перебувають на авіабазі в Катарі.

Раніше ми розповідали, що в аеропорту столиці Афганістану Кабула тисячі афганців та іноземців намагаються покинути країну після захоплення влади талібами.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь