Спецпроєкти

Україна продовжить евакуацію з Афганістану після 31 серпня — заява МЗС


Речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко розповів Суспільному, що Україна продовжить евакуацію з Афганістану після 31 серпня, попри виведення з країни військ США.

Які плани в МЗС?

«Україна планує продовжувати евакуацію українців з Афганістану після 31 серпня. Водночас маршрути повернення наших громадян можуть бути скориговані залежно від розвитку ситуації в аеропорту Кабула. Безпекові ризики в країні продовжують зростати», – наголосив Олег Ніколенко.

Речник пояснив, що за дорученням міністра закордонних справ Дмитра Кулеби дипломати та представники інших відомств розробляють безпечні шляхи виїзду: інші аеропорти або наземний транспорт.

У посольство України в Таджикистані надходять нові запити на евакуацію. Інформацію та дані людей, їхню кількість і місце перебування обробляють. Також із людьми підтримують постійний зв’язок.

«Щойно з’явиться перша нагода, всі наші громадяни, які повідомили про себе українському посольству в Таджикистані, отримають інструкції про подальші дії», – додає речник МЗС.

Також він заявив, що публічні нагнітання щодо евакуації українців лише шкодять роботі, створюють ризик тим, хто хоче виїхати, і тим, хто їм у цьому допомагає.

Нагадаємо, що українські військові евакуювали 19 афганців із Кабула через день після того, як останній канадський евакуаційний літак вилетів з Афганістану, і через кілька годин після смертельного теракту в аеропорті Кабула.

Ми також пояснили, чи є в цієї ситуації інший бік медалі.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь