Спецпроєкти

На ВДНГ презентували проєкт найбільшого спорткластера України з баскетбольними майданчиками, басейном та урбан-парком


На ВДНГ незабаром з’явиться найбільший спорткластер України з баскетбольними майданчиками, басейном та урбан-парком.

Який вигляд він матиме?

29 липня на ВДНГ на парковці поруч із будівництвом урбан-парку презентували проєкт спорткластера. Парк стане першою зоною майбутнього спортивного простору.

Майданчик займе спершу 11, а згодом всі 22 гектари на ВДНГ. У планах – побудувати 873 таких майданчиків у всій Україні.

Розробкою керували компанія Big City Lab і литовський урбаніст, співавтор концепції розвитку ВДНГ на 40 років Тадас Йонаускіс.

Проєкт врахував результати дослідження масового спорту в Києві, а також дані опитування професійних спортсменів, представників вуличних культур та відвідувачів Експоцентра.

У спорткластері будуть:

  • бігові й велодоріжки з професійним покриттям;
  • локації для занять TRX, кросфітом, йогою та фітнесом;
  • облаштовані зони з тренажерами для силових і кардіотренувань;
  • столи для настільного тенісу;
  • басейн із трампліном;
  • баскетбольні й футбольні майданчики;
  • скеледром;
  • бетонний скейт-парк та інше.

«Останніми роками ми мали найнижчі показники здорового способу життя серед усіх європейських країн. Настав час змінити цю невтішну тенденцію. Тим більше що сучасні дослідження доводять ще й економічну користь: 1 гривня, інвестована в масовий спорт, має ефект для суспільства на рівні 15 грн. Я дуже радий, що саме ВДНГ пощастило власним прикладом почати транслювати українцям нові цінності з масового спорту задля здорового активного способу життя. Ми покажемо, що спорт не має ані вікових, ані соціальних, ані будь-яких інших обмежень. Спорт – він для кожного, тому наш великий та безбар’єрний спортивний кластер буде відкритим абсолютно для всіх відвідувачів», – заявив генеральний директор ВДНГ Євген Мушкін.

Першим відкриють урбан-парк вже наприкінці літа. Він призначений для активних занять вуличними культурами, проведення батлів і джемів, реалізації спортивних проєктів та медійних заходів.

Також буде Street Culture Hub, де об’єднаються спільноти вуличної культури з різних областей України та відомих атлетів, артистів і різноманітні команди.

«Вуличні культури – це сучасна форма самовираження, що народилася в об’єднаннях молоді на вулицях міста. Це брейкінг, скейтбординг, bmx, хіп-хоп, вуличні танці, графіті, бітбокс, панна, стрітбол, трюкові самокати, клаймбінг, роллерблейдінг, стрит-воркаут, паркур і решта вуличних видів спорту. Урбан-парк на ВДНГ об’єднає ці напрями та стане Меккою для сучасної молоді та прикладом для всіх молодіжних публічних просторів в Україні», – розповідає засновник Street Culture Єгор Матюхін.

Реалізація проєкту відбувається за підтримки Офісу Президента в межах президентських програм «Велике будівництво» та «Здорова Україна», а також Міністерства розвитку громад і територій.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь