Спецпроєкти

Sony хоче створити робота на основі ШІ, який отримає Нобелівську премію до 2050 року


Генеральний директор Sony Computer Science Laboratories Хіроакі Кітано планує створити робота на основі ШІ, який отримає Нобелівську премію до 2050 року.

Про це пише engadget.

Що робитиме цей вчений робот?

Хіроакі Кітано планує розпочати роботу над проєктом Nobel Turing Challenge. Він вважає, що робот на основі штучного інтелекту зможе робити нові унікальні відкриття в науці й техніці.

«Важливо не повторно відкривати те, що ми вже знаємо, або намагатися імітувати людські розумові процеси. Проєкт має на меті змінити формулювання самого наукового відкриття та створити його альтернативну форму», – пояснив генеральний директор Sony з досліджень штучного інтелекту.

За планом Хіроакі Кітано, на проєкт і на перші відкриття робота потрібно 30 років.

Учений робот зможе:

  • генерувати та перевіряти якомога більше гіпотез;
  • генерувати гіпотези вичерпно та ефективно;
  • використовувати гіпотези й доводити їх.

«Цінність полягає в розробці машин, які можуть здійснювати відкриття безперервно й автономно. Він матиме здатність генерувати гіпотези, а перевіряти їх стане головною ціллю та ядром системи вченого робота», – додає Хіроакі Кітано.

Робот стане компаньйоном або інструментом для вчених. Науковці зможуть поручити роботу на основі ШІ перевірку гіпотез, а самі матимуть більше вільного часу, щоб зосередитися на стратегіях дослідження та вирішити, які гіпотези реально вивчити або довести.

Хіроакі Кітано вважає, що згодом робот-вчений матиме більше автономності.

Нагадаємо, що Ілон Маск планує створити робота-гуманоїда Tesla Bot до 2022 року.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь