Спецпроєкти

Як почистити срібло: редакція bit.ua перевіряє популярні лайфхаки


Ми начиталися порад у мережі й вирішили перевірити, як почистити срібло в домашніх умовах. Тож розповідаємо про найбільш дієві способи.

Дивіться, що в нас із цього вийшло.

Як почистити срібло – вибираємо способи

Навіть якщо правильно зберігати срібло, рано чи пізно воно потемніє.

Найзапекліший ворог срібних виробів – сірка. Від неї срібло покривається темною плівкою. Вберегти свої прикраси від цього процесу нереально – сірка є навіть у повітрі.

Тож варто просто розібратися, як почистити срібло вдома, і робити це час від часу. Звісно, є спеціальні розчини для цього. Але ми вирішили використати підручні засоби, що можна знайти в себе на кухні чи у ванній кімнаті.

На що варто звернути увагу?

Насамперед – на склад виробу. Можливо, у ньому є домішки інших металів або воно вкрите родієм. Якщо прикраси з камінням та різними кріпленнями, вибирайте спеціальні засоби для чистки, які точно нічого не пошкодять.

Розберіться також, як почистити чорне срібло, щоб воно не втратило свої властивості. Цей спосіб повинен відрізнятися від того, як почистити звичайне почорніле срібло.

Отже, нумо вибирати спосіб чищення срібних прикрас. Ми перевірили чотири лайфхаки й готові поділитися результатами.

Як почистити срібло з фольгою

Знадобляться шматок фольги, сода й засіб для миття посуду.

На дно склянки ми поклали фольгу, на неї – срібний хрестик на ланцюжку. До речі, ланцюжок був досить темним. Прикрасу залили сумішшю соди й мийного засобу в пропорціях 1:1. Ми взяли по три чайні ложки кожного.

Усю цю суміш залишили на годину.

Результат приємно здивував. Коли промивали ланцюжок під водою, було помітно, як із нього стікає бруд.

Щодо чистки срібла з камінням – краще не ризикуйте. Ми знаходили історії, як із прикрас випадали дрібні камінці після такої процедури.

Як почистити срібло содою

Для перевірки наступного лайфхаку ми вибрали старенькі сережки з дрібними вставками.

Знадобляться лише сода й тепла вода. В інструкції була вказана така пропорція – чайна ложка соди на склянку води. Ми поклали три ложки, адже сережки мали не зовсім свіжий вигляд.

Далі змішали соду з водою, у склянку опустили прикраси й залишили на годину.

Цей спосіб не дав вау-ефекту, але помітний бруд все-таки зник.

Якщо шукаєте спосіб почистити срібло з позолотою, лайфхак із содою також підійде. Але не натирайте позолочені прикраси сухою содою: це може позбавити їх блиску.

Як почистити срібло з камінням

Щоб потестити цей лайфхак, ми дістали зі шкатулки кулон із великим цирконієм, який лежав там понад сім років та помітно потемнів.

Для чищення ми вибрали лимонну кислоту: чайну ложку на пів склянки гарячої води. Попередні наші експерименти тривали годину, тому й цього разу ми вибрали такий самий таймінг.

За цей час кулон трохи посвітлів. Але здавалося, що часу було недостатньо, і якби ми залишили його на довше, то й результат був би кращим.

Чистимо срібло зубною пастою

Цей спосіб дуже простий. Знадобиться зубна паста (ми взяли відбілювальну) і щітка. Чистили так само як і зуби – ретельно й із любов’ю. А потім залишили каблучку в пасті на 15 хвилин.

Оскільки прикраса не лежала в шкатулці роками, то й не була дуже брудна. Але паста змогла відполірувати каблучку та позбавити бруду, що встиг з’явитися.

Як почистити родоване срібло

На жаль, ні в кого з нашої редакції не знайшлося родованих прикрас. Але ми вирішили все ж поділитися способами їхнього чищення. Адже ці лайфхаки кардинально відрізняються від усіх попередніх.

Перед тим як почистити срібло з родієвим покриттям, переконайтеся, що справді час це робити. Такі прикраси дуже ніжні. Триматися в чистоті за правильного зберігання вони можуть від року до трьох.

Якщо родоване срібло все ж потемніло й настав час його чистити – робіть це обережно. Один із найпростіших способів – просто промити прикрасу теплою водою й відполірувати оксамитовою ганчіркою.

Також можна почистити родоване срібло теплим мильним розчином. Якщо виріб дуже забруднився, опустіть його в розчин на 2-3 хвилини. Якщо ні – протріть ватною паличкою, змоченою в мильній воді.

Ще один засіб – гліцерин. Протріть прикрасу ватною паличкою, змоченою в гліцерині, а потім відполіруйте м’якою ганчіркою. Підійде замша чи оксамит.

Замість підсумків

На нашу думку, найбільш дієвим способом почистити срібло виявився лайфхак із фольгою. Бруд із прикраси помітно зник. Та нагадуємо: краще не використовувати цей лайфхак для прикрас із камінцями.

На другому місці – лимонна кислота. Вона помітно очистила срібло, що почорніло.

Третє місце розділили сода й зубна паста. За допомогою першої вдалося змити легкий наліт, але не очистити почорніння. Щоб надати прикрасі блиску, радимо застосувати лайфхак із зубною пастою.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь