Спецпроєкти

Зазирни в темряву: 5 найкращих серіалів про маніяків


Маніяки щільно ввійшли в попкультуру, і про те, чому це сталося, ми маємо окремий текст. Це такі самі люди, як і ми, але вони роблять речі, на які здорова людина не здатна.

Вони – живі персонажі дитячих страшилок. Спостерігати за їхніми діями моторошно, але дуже цікаво.

Зазирнімо разом у темряву та згадаємо найкращі серіали про маніяків. Підбірка суб’єктивна, але я намагатимуся вказувати як плюси, так і мінуси всіх серіалів.

Один із найкращих серіалів про маніяків за всю історію – «Мисливець за розумом»


Одразу почну з козирів. Неймовірний серіал, який зняв Девід Фінчер. Це режисер фільмів «Сім», «Зодіак» і «Загублена» – тобто людина, яка знається на маньяках і саспенсі.

Серіал розповідає про відділ ФБР, який створили наприкінці 70-х. Вони намагаються зрозуміти, чому маніяки стають маніяками.

Двоє федералів подорожують в’язницями США та спілкуються з вбивцями, щоб «залізти» у їхні голови.

Цей серіал семе про маніяків, а не про детективів. Про те, як психічно нездорові люди мислять, про їхні життєві шляхи та події, які підштовхнули їх до вбивств.

Серіал напружений, естетично привабливий, психологічно глибокий, неспішний і тягучий.

Наразі знято два сезони. Девід Фінчер покинув проєкт, і поки що незрозуміло, буде продовження чи ні.

Документалки про маніяків від Investigation Discovery

Канал Discovery зробив багато документалок про маніяків: «Серійні вбивці», «Американський монстр», «Полювання на людей» та інші.

Звісно, ці документалки програють у рівні знімання та драматургії художнім серіалам. Але я раджу подивитися їх глядачам, які хочуть дізнатися більше справжніх фактів.

Насправді ж, жоден горор не зрівняється з реальними історіями.

Страшно гарний серіал про маніяків «Ганнібал»

Сюжет серіалу такий: Ганнібал Лектор працює психологом, який допомагає детективу розкривати вбивства. Вбивства не звичайні, а дуже збочені. Наприклад, маніяк робить із мертвих тіл дерево.

Детектив, який керує справою, страждає від галюцинацій. Він проникає в голови маніяків і може бачити їхні замисли, а ще бачить містичних істот навколо й дивні страшні сни.

«Ганнібал» дарує дуже дивні відчуття. На екрані відбуваються страшні речі, але зняті вони настільки привабливо, що хочеться ці кадри вставити в рамку й повісити на стіну. Серіал створювали художники, тож кожне вбивство тут – картина.

Якщо ви хочете захоплюватися психопатами, потім страждати від докорів сумління, а згодом знову захоплюватися – дивіться «Ганнібал».

Не дуже відомий, але дуже напружений серіал про маніяків – Whitechapel

Я написав оригінальну назву англійською, бо як тільки не перекладали назву серіалу: «Жорстокі таємниці Лондона», «Сучасний різник», «Суто англійські вбивства».

Тому хай краще залишиться «Уайтчепел».

Головні емоції від перегляду – параноя та сумніви. А якщо поліція взяла не того? А якщо вони пішли хибним слідом? Ці люди справді ті, за кого себе видають?

Маніяки ховають сліди, плутають поліцію, очікують у темряві. Так само серіал веде себе з глядачем. Ви – на крок позаду від усіх подій, вам бракує деталей для повної картини.

Серіал майстерно маніпулює увагою й думкою глядача. А ще він страшний. Вдивляєшся в темряву, а темрява вдивляється в тебе, щось причаїлося й чекає тебе за рогом.

Найкращий серіал про маніяків – «Справжній детектив» (сезон 1)


Розберімося відразу з темпом серіалу. Для усіх моїх друзів серіал «занадто нудний». Якщо ви подивилися першу серію, і вам нудно – закривайте, це не для вас.

Якщо перша серія затянула – вітаємо, ви знайшли найкращий серіал про маніяків, який коли-небудь був створений.

Підбірка суб’єктивна, нагадую.

Складно пояснити, чим саме серіал геніальний. Цю історію міг написати Едгар Аллан По, Стівен Кінг чи Говард Лавкрафт. Але її створив фанат усіх трьох вищезгаданих – Нік Піццолатто.

В історії одночасно є містика й немає, вона як потойбічна, так і реалістична. Похмуру Луїзіану відчуваєш власною шкірою, депресія головного героя заразна, страх і небезпека не на екрані, а у твоїй кімнаті, усе гниє й розпадається.

Геніальність твору – це здатність вийти за межі екрана/сторінок й оселитися в мозку. Геніальність – це багаторівневість і цілий світ у кожній главі/серії.

У «Справжньому детективі» рівнів стільки, що вистачить на десятки переглядів.

Після перегляду я побіг читати Амвросія Бірса та Роберта Чамберса, дізнаватися більше про Мітру, Вуду й таємні товариства. Кінга та Лавкрафта я читав і раніше. Не від будь-якого серіалу так хочеться заглибитись у світ твору.

До речі, можна познайомитись із серіалом просто на нашому сайті. Ми, наприклад, зібрали найкрутіші цитати головного детектива Раста Коула.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь