Спецпроєкти

В Україні ухвалили законопроєкт, який забороняє вказувати у вакансіях вимоги до віку, статі та сексуальної орієнтації


Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5266, який забороняє вказувати в рекламі чи в самій вакансії вимоги до віку, статі та сексуальної орієнтації.

Про це повідомили  в парламенті.

Що змінює цей закон?

Законопроєкт підтримало 296 депутатів. Його ініціатором став Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Закон вносить зміни до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників.

Він забороняє вказувати в рекламі чи в самій вакансії вимоги до віку, статі та сексуальної орієнтації, політичні, релігійні та інші переконання, членство в професійних спілках або інших громадських об’єднаннях, етнічне та соціальне походження, сімейний та майновий стан, місце проживання, мовні та інші ознаки.

Також заборонено вказувати у вакансіях вимоги щодо здоров’я, які не стосуються характеру роботи або умов її виконання. Наприклад, інвалідність, підозра чи наявність захворювання на ВІЛ/СНІД чи інші захворювання.

«Роботодавець має право вільного вибору серед кандидатів на зайняття робочого місця (посади). Забороняється необґрунтована відмова в прийнятті на роботу, тобто відмова без будь-яких мотивів або з підстав, що не стосуються кваліфікації чи професійних якостей працівника, або з підстав, не передбачених законом», – ідеться в законі.

За цим законом роботодавці не можуть пропонувати роботу лише чоловікам або жінкам, якщо це не стосується специфічних занять, які можуть виконувати люди конкретної статі.

Кандидати, які зазнали дискримінації під час відбору на роботу, можуть подати до суду та/або поскаржитися на роботодавця до державних органів, органів місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

На роботодавців накладатимуть штраф.

Нагадаємо, що Верховна Рада заборонила сексизм і гендерні стереотипи в рекламі.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь