Спецпроєкти

В Афганістані на базі Міністерства у справах жінок відкрили відомство уникнення пороків


В Афганістані на базі Міністерства у справах жінок відкрили відомство з пропаганди чесноти й уникнення пороків.

Про це повідомляє ВВС.

Раніше таліби запевняли, що дозволять жінкам працювати та вчитися

На будівлі Міністерства у справах жінок вже встановили нову табличку з назвою Міністерство з пропаганди чесноти й уникнення пороків. Раніше таліби обіцяли, що будуть більш демократичними, дозволять жінкам працювати та вчитися.

Також на вимогу ООН таліби мали включити жінок у новий уряд Афганістану. Проте вони цього не зробили й заявили, що жінки мають народжувати дітей і навчати їх ісламу.

«Жінка не може бути міністром – це якби їй на шию наділи щось, що вона не може нести. Жінкам необовʼязково перебувати в уряді – вони повинні народжувати [дітей]. Жінки, які протестують, не можуть представляти всіх жінок в Афганістані», – вважає він.

Як працюватиме це міністерство?

Міністерство, яке відкрили таліби, вже існувало за їхнього попереднього правління у 1996 році. Тоді жінкам забороняли залишати свої будинки без супроводу – наприклад, без брата, батька, сина чи чоловіка.

Жінок змушували носити паранджу з відкритими лише трохи очима, забороняли взувати підбори або відкриті сандалі, бо це могло спровокувати чоловіків. Маленьким дівчаткам не можна було відвідувати школу.

Заборони поширювалися навіть на голосні розмови, перебування перед відчиненими вікнами або на балконі власного будинку. Ми розповідали про становище жінок за правління талібів і про те, чого бояться афганки зараз.

AFGHANISTAN – AUGUST 2020

За минулого приходу до влади, міністерство вводило суворі релігійні доктрини, обмежувало права жінок, керувало роботою «поліції моралі», яка слідкувала за дотриманням правил шаріату.

Нещодавно мережею ширилося фото 300 жінок, повністю закутаних у чорний закритий одяг, які сиділи в лекційній залі. Таліби заявили, що ці жінки є студентками, які зібралися слухати виступи в університеті Шахіда Раббані.

За трибуною виступало декілька жінок зі словами підтримки нового уряду Афганістану, і водночас вони засуджували афганських активісток, які борються за права жінок у країні.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь