Спецпроєкти

Оргазми допомагають від нежитю, ожиріння політиків – індикатор корупції: лавреати Шнобелівської премії 2021


9 вересня відбулася 31 церемонія вручення Шнобелівської премії. Цю премію дають за смішні або безглузді наукові досягнення.

Джерело: сайт Шнобелівської премії.

Премія з біології дісталася Сюзанні Шетц. Вона аналізувала те, як коти спілкуються з людьми. Крім муркотіння та нявчання, вони ще й цвірінькають, тремтять, бурмочуть, стогнуть, пищать, шиплять, виють і гарчать.

Премію з екології дали за генетичну ідентифікацію різних видів бактерій, які мешкають у пачках викинутої жувальної гумки.

Приз із хімії видали за аналіз запаху глядачів у кінотеатрі. Вчені перевіряли, як люди пахнуть під час споглядання на екрані насильства, людей різних статей, асоціальної поведінки, вживання наркотиків та матюків.

Економічну премію здобув Павло Блавацький. Він виявив, що ожиріння політиків може бути хорошим показником корупції країни.

Шнобелівку з медицини видали за дослідження ефективності оргазмів щодо поліпшення носового дихання.

Приз миру вручили за перевірку гіпотези про те, що борода еволюційно потрібна чоловікам для захисту обличчя від ударів.

Приз із фізики та кінетики видали за проведення експериментів, щоб дізнатися, чому пішоходи не стикаються постійно з іншими пішоходами.

Шнобелівську премію з транспортування виграли експерименти з транспортування носорогів повітрям. Перевіряли, чи безпечніше везти носорога догори дриґом.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь