Спецпроєкти

Учені створили штучну нирку, яка може допомогти людям із нирковою недостатністю: який вигляд вона має?


Американські вчені створили штучну нирку, яка працює краще, ніж діаліз, і може повністю змінити життя людей із нирковою недостатністю.

Про це пише пресслужба Каліфорнійського університету в Сан-Франциско.

Як працює штучна нирка?

Над проєктом штучної нирки Kidney Project працювали вчені з різних американських університетів. Вони також співпрацювали з Міністерством охорони здоров’я й Американським товариством нефрологів.

Штучна нирка, розміром зі смартфон, складається з гемофільтів, який очищає кров від токсинів, і біореактора, який здатний відтворювати інші функції справжньої нирки в людини.

Головне завдання такої нирки, за словами професора з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско Шуво Роя, – надати людині з нирковою недостатністю повну мобільність і кращі результати, ніж діаліз.

Завдяки штучній нирці людина зможе не приймати імунодепресанти, препарати для розрідження крові, як це вимагають інші імпланти. Також вона не потребує додаткового джерела крові, адже працюватиме завдяки кров’яному тиску.

Модель штучної нирки вже витримала перші доклінічні випробування, але вчені надалі ще зосередяться на ретельніших доклінічних випробуваннях, щоб згодом дозволити робити й клінічні випробування.

Ми розповідали, як 3D-друк та протезування допомагають людям з інвалідністю.

Подібні протези насамперед орієнтовані на дітей. Воні легкі, мають яскравий вигляд і позбавлені тих недоліків у користуванні, які мають фірмові сучасні протези.

Найголовніша перевага – це ціна. Заводський протез коштує приблизно 1000 доларів, і його необхідно міняти кожні кілька років зі зростанням дитини. Версії з 3D-друком коштують приблизно 40 доларів.

Але є й недоліки, у статті ми досліджуємо це докладно.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь