Спецпроєкти

Учені створили віртуальний Всесвіт, який можна завантажити


Учені створили найбільшу симуляцію Всесвіту, яку назвали Uchuu. За її допомогою можна побачити еволюцію Всесвіту за 13 мільярдів років.

Про це повідомляє Sciencealert.

Велетенський віртуальний Всесвіт містить 2,1 трильйона частинок у просторі у 9,6 мільярда світлових років. Симуляція проєктує розвиток Всесвіту від Великого вибуху до сьогодні. Основна увага тут націлена на зображення поведінки темної матерії у світлі розширення Всесвіту. Розробники наголошують, що це важливо, оскільки темна матерія є рушійною силою у формуванні галактик.

Темна матерія із симуляції Uchuu в різних масштабах

Як створювали симулятор?

Учені Корнельського університету, США, залучили понад 40 тисяч комп’ютерних ядер та 20 мільйонів комп’ютерних годин. Над створенням віртуальної версії Всесвіту працювала велика команда вчених із різних країн: Японії, Іспанії, США, Австралії та Аргентини. Науковці використали найпотужніший комп’ютер, який доступний лише астрономічній науковій спільноті – ATERUI II.

Завдяки тому, що симуляція космосу є дуже деталізованою, вчені зможуть використовувати дані в проведенні наукових аналізів Всесвіту.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь