Спецпроєкти

Запитання: які вакцини й у яких країнах схвалені для подорожей?


Під час планування подорожей зараз потрібно враховувати різні чинники: які умови в’їзду ухвалила кожна окрема країна, які тести на COVID-19 потрібно здати й за скільки годин до вильоту, яку вакцину схвалила конкретна країна тощо.

Ми розповідаємо, які вакцини й у яких країнах схвалені для подорожей і де пускають туристів, щеплених CoronaVac/Sіnovac.

Яку вакцину схвалили найбільше країн світу?

За даними видання VisaGuide.World, у світі 1,1 мільярда людей повністю вакциновані. Серед вакцин, якими щеплюють в Україні:

  1. Вакцина AstraZeneca європейського та корейського виробництва визнана у 143 країнах світу.
  2. На другому місці – американська вакцина Pfizer-BioNTech, її схвалили у 125 країнах.
  3. На третьому місці – Moderna, схвалена у 86 країнах.
  4. На четвертому місці – AstraZeneca/Covishield індійського виробництва – у 60 країнах.
  5. На п’ятому – CoronaVac/Sіnovac, яку приймають у 48 країнах.

У МОЗ України нагадують, що кожна країна індивідуально схвалює правила в’їзду для іноземців залежно від країни прибуття. Ці правила можуть змінювати.

За актуальною інформацією щодо правил в’їзду для українців можна слідкувати за посиланням.

Куди пускають туристів, щеплених CoronaVac/Sіnovac?

Вакцину CoronaVac/Sіnovac схвалили у 48 країнах, і з часом таких країн ставатиме більше.

Країни, до яких зараз можна подорожувати:

Албанія, Грузія, Парагвай, Вірменія, Греція, Філіппіни, Азербайджан, Гонконг, Сербія, Бангладеш, Ісландія, Південна Африка, Бразилія, Індонезія, Іспанія, Камбоджа, Казахстан, Шри-Ланка, Чилі, Лаос, Швейцарія, Китай, Македонія, Таджикистан, Колумбія, Малайзія, Таїланд, Домініканська Республіка, Мексика, Непал, Туніс, Еквадор, Нідерланди, Туреччина, Єгипет, Оман, Україна, Пакистан, Уругвай, Фінляндія, Панама, Зімбабве та деякі інші.

ВООЗ підтвердила вакцину Sinovac-CoronaVac для екстреного застосування ще 1 червня цього року та запевнила країни, фінансистів та громади, що вакцина відповідає міжнародним стандартам ефективності, безпеки та виробництва.

«У випадку вакцини Sinovac-CoronaVac оцінка ВООЗ включала перевірку на місці виробництва. Продукт Sinovac-CoronaVac є інактивованою вакциною. Вакцина не вимагає складних умов зберігання, тому не потрібно керованих чи особливо придатних умов зберігання зі слабкими ресурсами», – ідеться в заяві ВООЗ щодо вакцини Sinovac.

Ми розповідали, як згенерувати Дія.Підпис для оформлення COVID-сертифікату в застосунку «Дія».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь