Спецпроєкти

Рада Церков хоче дозволити лікарям відмовляти в абортах із міркувань совісті


Всеукраїнська Рада Церков планує внести на розгляд законопроєкт, який дозволить лікарям відмовляти в абортах із міркувань совісті.

Про це пише Релігійно-інформаційна служба України.

Що передбачатиме цей законопроєкт?

Рада Церков раніше виступала проти ратифікації Стамбульської конвенції та законопроєкту з протидії домашньому насильству.

Зараз Рада Церков об’єдналася з релігійними організаціями та депутатами міжфракційного об’єднання «Цінності. Гідність. Родина», щоб розв’язати питання державно-церковних відносин.

Під час зустрічі 6 вересня вони обговорили й сформували перелік актуальних законодавчих ініціатив, які потребують внесення поправок, доопрацювання чи цілковитого відхилення. Також учасники працювали над законодавчими ініціативами в галузі свободи совісті та віросповідання, які планують внести до парламенту як законопроєкти. Зокрема:

  • скасування вимоги нотаріального посвідчення підписів на протоколах релігійних організацій, що подаються до державного реєстратора;
  • упорядкування процедури направлення на альтернативну службу;
  • забезпечення права лікарів та медичного персоналу на відмову від участі в перериванні вагітності з міркувань совісті.

Юристка та членкиня Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Катерина Шуневич пояснює, що лікарі не мають права відмовляти в перериванні вагітності з питань совісті чи віросповідання, адже саме тоді вони виконують свої професійні обов’язки.

«Будь-які рекомендації, залякування чи поради не є професійними та не відповідають стандартам, які мають застосовуватися під час здійснення переривання вагітності. Єдине, що повинен зробити медичний працівник, – це повідомити про всі можливі наслідки проведення аборту в медичному плані. Жінка може оскаржити цю дію, оскільки це неналежне виконання професійних обов’язків і порушення її прав», – пояснила Катерина Шуневич.

Євросоюз ухвалив резолюцію про право на легальний і безпечний аборт. Ми розповідали, що це змінює для країн-учасниць.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь