Спецпроєкти

Дослідження: чому зникла вода на Марсі?


Американські, британські та швейцарські вчені з’ясували, чому зникла вода на Марсі.

Дослідження опубліковані на сайті PNAS.

Чому зникла вода на Марсі?

Вода на Марсі майже повністю зникла близько 3,5 мільярда років тому. Вчені припускають, що там були не лише річки й озера, але й океан, який покривав велику частину північної півкулі планети.

Щоб з’ясувати причину втрати води, науковці проаналізували зразки порід Марса. Вони мали на меті оцінити зміст і розподіли летких речовин, які є й у воді. Для цього вони тестували породи з Марсу за допомогою стабільних ізотопів калію.

У результаті виявилося, що на Марсі раніше було багато летких речовин, але він їх втратив.

Річ у тім, що Марс у дев’ять разів менший за розміром, ніж Земля. Під час формування червона планета втратила значну кількість летких речовин.

«Доля Марса була вирішена. Ймовірно існує поріг вимог до розміру кам’янистих планет для утримання достатньої кількості води, щоб підтримувати життя й тектоніку плит. Цей поріг більший, ніж маса Марса», – заявив керівник команди вчених Кун Ван.

А оскільки, за висновками вчених, швидкість втрати летких речовин безпосередньо залежить від розмірів планети, Марс виявився занадто малим. Тому на планеті не розвинулося жодних складних форм життя.

Це відкриття допоможе надалі шукати планети, які можуть бути придатні для життя.

Нагадаємо, що у 2023 році NASA планує розпочати пошуки води в найхолоднішій частині Місяця.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь