Спецпроєкти

Корови як зброя та приклеєна бабуся. Якими були найцікавіші протести у світі


Протести і страйки є найбільш ефективними методами боротьби проти рішень держави, компаній або окремих осіб. Для залучення уваги людей організатори акцій вигадують все більш цікаві способи вираження свого невдоволення. Ми зібрали 5 прикладів найнезвичніших акцій протесту в світі: від стрільби в поліцейських молоком до приклеювання сідниці до вітрини торгового центру.

Суфражистки живуть у парламенті

У 1911 році жінкам Британії не дозволили голосувати на виборах законодавчої гілки влади. Суфражистки (учасниці правозасхисного руху за здобуття жінками виборчого права, а також проти дискримінації жінок у правовому полі, політичному та економічному житті) проводили демонстрацію, щоб це змінити. Крім того, їм не подобалася перепис населення, яка проводилася в той час. Жінок просили повідомляти особисті дані: місце проживання, рід занять і навіть фертильність. Емілі Уілдінг Девісон вирішила не гніватися, а веселитися. Вона повідомила, що проживає в шафі для мітли в Вестмінстерсом палаці. Її адресу зареєстрували як “починаючи з суботи ховається в коморі Вестмінстер-холу”.

Цікавий факт, що Емілі Девісон постраждала від зіткнення з конем короля під час дербі 1913 року. Вона хотіла накинути на шию коня прапор суфражисток. Смерть активістки зафіксували на камеру.

Соляний марш Ганді 

Британський уряд в Індії в 1882 році заборонив місцевим жителям збирати і продавати сіль без сплати податків. Подібний розклад не влаштовував політичного діяча, засновника ненасильницьких методів протесту Махатму Ганді. 5 квітня 1930 року він разом з 79 своїми послідовниками відправився подорожувати по набережній від Сабарматі Ашрама в Ахмадабаді до узбережжя Аравійського моря. По дорозі він випаровує морську воду, збираючи кристали солі і тим самим порушуючи закон. До акції почали приєднуватися все більше людей. Кількість учасників “соляного походу” стрімко збільшувалася. Колоніальне керівництво вирішує заарештувати Ганді в ніч з 4 на 5 травня. І робить тим самим величезну помилку. Про Ганді і його ненасильницький протест почали активно писати засоби масової інформації тих часів. Новина про затримання революціонера змушує тисячі громадян по всій країні приєднатися до випаровування морської солі. В результаті репресій в в’язниці потрапили більше 80 000 індійців. Водночас соляна сатьяграха мала важливе значення для подальшої перемоги над колоніальним урядом і становлення незалежної Індії в 1950-му році.

Корова – це зброя

У 2009 році не менше 3000 фермерів зібралися в Брюсселі біля штаб-квартири ЄС, протестуючи проти державної програми по зниженню цін на молоко в країні. Акція не була мирною. Розгнівані працівники галузі стали кидати в поліцейських вила, камені і порожні пляшки. Але найчастіше правоохоронців поливали молоком з брандспойта. Вся площа біля будівлі побіліла від вилитої продукції, яку не встигли роздати жителям Брюсселя. Але був і протестуючий, котрий використовував власну корову в якості зброї. Він доїв її на копів, забризкуючи шоломи і зменшуючи тим самим їм видимість. В один прекрасний момент тварина не витримало знущань, розв’язалася і побігла по вулицях міста лякати громадян. 

Схожу тактику молочної боротьби застосували і фермери в Індії. 25 квітня 2012 року, протестуючи проти падіння цін на молоко, працівники галузі обливали молоком лідерів компаній з виробництва молочної продукції.

Бабуся-терористка

У вересні 2015 року 54-річна мешканка Великобританії Кей Бішоп вирішує підтримати біженців з Сирії. Роздягнувшись до бюстгальтера тілесного кольору і начепивши лобкову перуку, вона приклеїла сідниці до вітрини лондонського універмагу Debenhams. Щоб доповнити композицію, активістка прикрасила себе стрічкою з написом “Сама зла стара в світі”. Багато хто може подумати, що Бішоп бажала показати дупу багатим відвідувачам Debenhams. Однак приклеювання мало більш практичну мету: поліцейським було складніше затримати її. Озброївшись мікрофоном, бабуся стала розповідати, що США, Канада і Великобританія повинні проявити милосердя до людей, які постраждали через війну.

Фото -https://www.dailymail.co.uk

Добрі японські водії

У 2018 році компанія Ryobi зіткнулася з демпінгом цін на перевезення пасажирів від компанії Megurin. Щоб якось конкурувати на ринку, Ryobi необхідно було знизити ціни і зменшити зарплати співробітникам. Крім того, деяких з них чекало скорочення. Водії Ryobi оголосили керівництву страйк, в якому не повинні були постраждати пасажири. Тому вони вирішили безкоштовно перевозити громадян: не треба ні купувати, ні компостувати квиток. А найголовніше – ніякого контролю. Вони вважали, якщо компанія зупинить рейси, то саме вона буде винна в невдоволенні людей. В результаті вони перемогли. Компанія не скорочувала робітників і не зменшувала їм зарплатню. 

Як ми можемо з вами побачити, протести можуть бути не тільки радикальними, але і цікавими з інтелектуальної та мистецької точок зору. Навіть тоді, коли вони нагадують арт-перфоманс, вони не перестають бути ефективними.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь