Спецпроєкти

Сектанти, бандити та конспірологи. Хто очолює антивакцинаторський рух в Україні


У Києві з 1 листопада посилюють карантин і вводять суворі обмеження. Причиною цього є показник нових захворювань, який постійно зростає. В Україні за минулу добу виявили 26 071 новий випадок COVID-19. Це новий рекорд цього місяця. Щоб користуватися громадським транспортом та закладами громадського харчування, потрібно буде мати негативний ПЛР-тест (термін дії – 72 години) або COVID-сертифікат. За інформацією на 26 жовтня в Україні повністю вакцинувалися 7 млн людей. Це досить невеликий показник для того, щоб повністю зняти карантинні обмеження. 

Згідно з результатами дослідження, що провів фонд «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно із Центром політичної соціології, понад 56% опитаних українців не мають наміру робити щеплення від коронавірусу й вважають, що можна захиститися миючи руки й дотримуючись дистанції. За даними соціологічної групи «Рейтинг», 71% дорослих українців вважають коронавірус спеціально розробленою в лабораторіях хворобою; 31% вважає, що вірус вивели внаслідок наукового експерименту, 27% – що це бактеріологічна зброя, а 40% – що це план зі скорочення населення Землі. 3 листопада в Києві відбудеться наймасштабніший мітинг антивакцинаторів.

Ми намагалися розібратися, чому конспірологічні думки поширені серед українців, і відповідь ми знайшли на вулицях міст України.

Теорії змови

Прогулюючись Києвом, ви можете побачити наліпки на стовпах у публічних місцях, стінах під’їздів чи на парканах будівельниках майданчиків, на яких можна прочитати (пунктуація та орфографія авторів збережена):

«Откажись от «вакцинации»!!! «Вакцинация» – это чипирование!!! Человеку вводят наночипы в тело, внедрясь в ДНК, геномодиффицируют!…».

Це типова листівка антивакцинаторів-конспірологів в Україні. Після есхатологічного тексту, який радше нагадує переказ дистопічного фільму категорії В, є посилання на телеграм-канали: «Разоблачено», «Правда Сильнее», «Новый мировой порядок – сопротивление».

Зайдемо на телеграм-канал «Правда Сильнее». Останній на момент написання матеріалу пост потрапляє в самісіньке сердечко послідовника теорії змов. Він розкриває ще одну приголомшливу правду про хімтрейли. Що це таке? Конспірологи вважають, що сліди, які залишає літак у повітрі, – це новий вид хімічної зброї. Вона потрапляє в організм людини й викликає хворобу Моргеллонів, симптоми якої – це відчуття черв’яків під шкірою, які насправді є нанокомп’ютерами.

Загалом цей паблік є збірною солянкою всієї кріпіпасти, яку можна знайти в інтернеті: MAC-адреси в тілі людини, 5G-зомбування, створення мутантів, жахіття ГМО-продукції, мітка Сатани на лобі тощо. Навіть «правда» про вакцинацію від COVID-19 губиться серед цих усіх смаколиків. Ну й звичайно, що більша частина інформації розбавлена посланнями православних ченців.

У «Правда Сильнее» можна знайти дуже багато репостів із російських пропагандистських медіа, наприклад шоу скандальної телеведучої Ольги Скабеєвої та інших. Ми не хочемо вдаватися в  політику, ця інформація цікава іншим. Якщо почитати інший канал – «Новый мировой порядок – сопротивление» – то там більшість новин пов’язана з протестами антивакцинаторів у світі. На ньому дуже часто критикують російську владу, зокрема інформацію з російських провладних медіа.

Тобто канали «Правда Сильнее» та «Новый мировой порядок – сопротивление» об’єднує лише антивакцинаторська тема. Якщо «Новый мировой порядок – сопротивление» може ще зберігати частки адекватності, то «Правда Сильнее» – це дипінтернет із максимальною кількістю крінжу.

Тепер до найцікавішого – «Разоблачено». Крім антивакцинаторської тематики, тут можна натрапити на новини з #ДелоМародеров. У Самарі судять Айдара Камалетдінова, Геннадія Казанцева та Олександра Кузнєцова. Всі вони – учасники секти «Лада-Русь», яку очолює Світлана Лада-Русь.

За даними «Радіо Свободи», трійця утримувала одного з мешканців Самарської області, розташованій на вул. Пензенській. Вони вимагали від чоловіка, щоб він змусив свою дружину переписати на зловмисників рухоме та нерухоме майно жінки.

Ще один епізод у справі – підпал будинку родича потерпілого в Лип’ягах. Загальна шкода від пожежі, що сталася в листопаді 2019, становила понад два мільйони рублів.

Світлана Лада-Русь (Світлана Пеунова) має цікаву біографію. У 1996 році вона заснувала центр народної медицини «Путь к солнцу», який проіснував до 2007 року та був визнаний тоталітарною сектою. У 2008 році виникає «Академия развития Светланы Пеуновой», проти якої було відкрите кримінальне провадження за статтею «Незаконне підприємництво». Цього ж року Пеунова створює партію «Воля», з реєстрацією якої виникли проблеми, адже до неї входили люди, які померли до установчих зборів 2010 року. Водночас «музика грала недовго». У 2012 році книжку Світлани Пеунової «Вся влада народу? Сповідь сучасника» визнають екстремістським матеріалом. У 2016 році проти Пеунової порушують кримінальне провадження в підозрі умисного заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю.

За версією слідства, у листопаді 2015 року, діючи групою осіб за попередньою змовою, підозрювані шляхом шантажу, психологічного впливу та погроз щодо жінки 1980 року народження завдали останній тяжкої шкоди здоров’ю, що спричинило психічний розлад. Нині Пеунова в міжнародному розшуку. Точне її місцеперебування невідоме. Водночас вона була «гарною» вчителькою для своїх послідовників, яких судять за викрадення людини. Загалом ідеї організацій «Путь к солнцу», «Лада-Русь» та партії «Воля» описати дуже важко. Це поєднання панславізму, комунізму та… віри в рептилоїдів. Пеунова називала себе не інакше як останньою надією людства та посланницею Сонця. За її словами, тільки вона могла захистити людство від глобальної катастрофи та рептилоїдів із планети Нібіру. Також вона уміє «зупиняти» атомні хмари з АЕС», навали сарани та лікувати будь-які хвороби.

Зазначені пабліки мають від 12 тис. до 97 тис. підписників. Тобто як мінімум у їхню розкрутку активно вкладають гроші.

Водночас й українські телеграм-канали COVID-дисидентів не пасуть задніх.

У Facebook можна часто натрапити на рекламу пабліку Stop Fake Pandemiс. Його адміном є антивакцинатор Сергій Мікітен. Він сповідує ведизм, вірить у палеоконтакти (що прибульці відвідували предків у старовину та дали їм таємні знання), вважає, що вакцинація – це спосіб «очистити суспільство від старих, хворих і дурних», а також збирає донати та продає антикоронавірусний мерч. Поки що в Сергія Мікітена небагато підписників – 3 тис. осіб.

Для домашнього перегляду рекомендуємо youtube-канал Остапа Стахіва – засновника ГО «Права людини та здоров’я нації». Там відбувається повне пекло та Ізраїль. Ось в одному з відео зі Львова Остап та колеги вимірюють електромагнітне випромінювання в центрі Львова й зазначають, що рівень дуже високий, у людей «плавляться мізки».

Остап також любить знімати пусті поліклініки у вихідні й казати, що «це так звані переповнені лікарні для хворих на коронавірус».

Чип на лобі 666

Якщо ви думаєте, що боротьба за розуми людей відбувається у WEB 2.0. та месенджерах, то інколи можна натрапити на більш класичні способи пропаганди безумства – графіті та побудовані на поганих конструкторах сайти.

Певно, багато хто з вас пам’ятає графіті «Читай – интернет: «Биопаспорт – чип на лбу. 666. Денег не будет. На дачу». Часто ці написи супроводжувалися посиланням на інтернет-сторінку http://vera77.com.

Коли потрапляєш на сторінку, то спочатку здається, що це медіа православних активістів-конспірологів. Раніше вони боролися проти біометрики, розповідаючи, що на ID-картах на лобі громадян буде штрихкод, який є міткою Сатани.

З початком коронавірусної пандемії сайт швидко переформатували в боротьбу з вишками 5G, світовим урядом та вакцинацією.

Але кому він належить? Відповідь знайшлася в графіті. Ось, наприклад, одне з них із Бердянська, де є вказівка на відео «Анаста. Конца света не будет».

Фото – PRO.berdyansk.biz

Цей запис є результатом творчості секти «анастасійців», яка ще називається «Звенящие кедры России» Володимира Мегре.

Трохи про історію секти. У 1950 році в селі Кузничі Гродненського району Чернігівської області народився Пузаков Володимир Миколайович. Незабаром він переїхав до Росії, до Новосибірська, де працював фотографом. Мегре – прізвище його колишньої дружини, яке він узяв під час укладання шлюбу. У 90-х роках Пузаков вирішив проявити підприємницькі здібності, тому організував торгові експедиції з продажу алкоголю місцевому населенню, що проживає вздовж річки Обі, за маршрутом Новосибірськ – Салехард. Бізнес-ідея не принесла бажаного прибутку.

Запозичені на справу гроші вимагали нетерплячі кредитори. Борги так підкосили його здоров’я, що Мегре вирушив до лікарні, де почав писати цикл книжок із назвою «Анастасія».

Сюжет у них був непересічний: автор вирушив подорожувати теплоходом на Крайню Північ Росії й зупинився в одному з населених пунктів по дорозі. Там старці розповіли йому, що існує 35-метровий кедр, що дзвенить, здатний вилікувати від будь-яких хвороб. Мольфари запропонували Мегре знайти таємниче дерево, щоб (увага!) робити з нього амулети, обереги та інші артефакти, які зцілюватимуть, приноситимуть щастя та інше. Головний герой вирушив на пошуки, адже хтось відмовиться від безплатного «дерева життя».

В одному з лісів він познайомився з дівчиною Анастасією, яка показала, де є кедр, а також розповіла, що володіє телепортацією, левітацією, ясновидінням і навіть допомагала іншопланетянам відремонтувати тарілку, що літає.

Також дівчина розповіла Мегре свою філософію життя. Вона говорила про лікувальні укуси комах у лісі, які відкривають пори. Про те, що людство неправильно зберігає ядерні відходи, адже краще закопувати невеликі ампули з ними кожному мешканцю Землі в себе на городі розподіляючи, а не концентруючи зараження. Зберігати відпрацьований уран слід на глибині дев’яти метрів. І, звичайно ж, діва розкрила рецепт світлого майбутнього: порятунок від технократичного пекла полягає в житті в екологічно чистих спорудах – землянках чи хатах, збудованих із натуральних матеріалів.

Цінителів Мегре та тих, хто вірить в Анастасію, з початку 90-х ставало все більше. Вони будували екопоселення, не ходили до лікарів та загалом були відносно невинними. На сайті «Звенящих кедров России в Украине» можна побачити записи, де люди або «шукають сусідів» з екопоселення, або продають збудовані будинки.

У 2014 році Мегре утворив партію «Родная партия», філіал якої неофіційно діяв в Україні до 2021 року. У жовтні цього року партію офіційно зареєстрували в Україні.

Загалом «анастасійці» діють дуже обережно. На їхньому сайті не знайдете інформації про шкоду вакцин чи вишки 5G. Водночас її послідовники просувають ідеї окремо, ховаючись за православ’ям. Що цікаво, якщо ми переглянемо сайт http://vera77.com, то зможемо знайти матеріали про те, як вижити в екстремальних умовах, що дуже нагадує ідеї «втечі в ліс» сектантів Мегре.

Ми можемо побачити, що антивакцинаторські рухи дуже пов’язані з російськими сектами. Водночас я б не став стверджувати, що тут є слід агентів ФСБ, Кремля тощо. Можливо вони просто відкривають філіали в Україні й розширюють паству, користуючись пандемією, економічними кризами та страхами людей не тільки в Росії, але й в інших пострадянських країнах.

Можна помітити, що вони використовують ті самі наративи. Спочатку біометрика повинна була побудувати цифровий концтабір, а тепер – вакцинація.

Вони всі використовують схожі міти про прибульців, вірять у таємний уряд та були утворені у 90-ті роки, коли в країні відбувався езотеричний пік. Величезною проблемою наразі є те, що їхні ідеї поширюються, захоплюють мізки громадян, і це все переростає в масштабні антивакцинаторські рухи, які завдають шкоди соціальному та економічному життю українців.

Нагадаємо, що раніше автор bit.ua провів експеримент та дізнався, як контент із Facebook перетворює українців на антивакцинаторів.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь