Спецпроєкти

Штучний інтелект відновив втрачені картини художника Густава Клімта: з ними можна ознайомитися на онлайн-виставці


Компанія Google за допомогою штучного інтелекту відновила втрачені картини художника Густава Клімта, які тепер можна подивитися на онлайн-виставці.

Про це повідомив Google у своєму блозі.

Про які картини йдеться?

70 років тому в пожежі повністю згоріли полотна із серії «Факультетські картини» Густава Клімта. Після них залишилися лише чорно-білі фотографії.

Три полотна художник назвав: Медицина, Правознавство та Філософія.

Історію створення картин Google розповідає так:

«У 1894 році художній комітет Міністерства освіти доручив Густаву Клімту прикрасити стелю Віденського університету. Місією було охопити сутність трьох факультетів: медицини, права та філософії. Міністерство освіти очікувало, що картини показуватимуть мислення епохи Відродження, але Клімт змінив свої оригінальні ескізи та зробив їх у стилі сецесіонізму.

Інтерпретація Клімта критикувала як державу, так і австрійську вузькість. Вони повинні були бути реалістичними картинами, що фіксують правду, натомість Клімт використав сміливі аналогії, щоб передати, як люди сприймали факультетські предмети».

Як вдалося відновити полотна?

Відновлювали картини фахівці Google та куратор австрійської галереї Бельведер Франц Смолой. Вони зібрали всю відому інформацію про ці три полотна, зокрема описи в ЗМІ та чорно-білі фотографії.

Далі штучний інтелект проаналізував 92 тисяч картин різних художників, потім – полотна самого Клімта, щоб зрозуміти й виокремити оригінальний стиль художника.

У такий спосіб штучний інтелект зміг відтворити кольори під час «розфарбовування» картин.

Познайомитися з Густавом Клімтом і подивитися його відновленні роботи можна на онлайн-виставці Klimt vs Klimt, присвяченій життю та творчості австрійського художника.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь