Учені винайшли новий метод 5D-запису даних на диски з кварцового скла
Британські вчені винайшли метод 5D-запису даних на диски з кварцового скла. Він у 10 тис. разів щільніший, аніж на дисках Blu-ray.
Про це повідомляє NewScientist.
Метод високощільного запису даних за допомогою лазерів на склі назвали п’ятивимірним (5D). Дослідники під час експерименту записали 6 гігабайтів даних на квадратне скло площею 1 дюйм². У перспективі це може дати 500 терабайтів на диску Blu-ray.
Як це працює?
Запис здійснюється за допомогою двох лазерів:
- опорний лазер;
- кодувальний лазер.
Кодувальний лазер короткими імпульсами робить заглиблення у склі. Інформація кодується поляризацією та інтенсивністю світла. Для зчитування даних датчик зображення знімає просторове зображення, отримане за допомогою опорного променя. Такі накопичувачі планують використовувати як вічні архіви.
Проте є проблема: низька швидкість запису – 225 кБ/с. На запис тестових даних учені витратили шість годин.
Схожу технологію 10–15 років тому вивчали багато науковців. Її називали голографічним записом. Проте тоді вчені недоопрацювали цю розробку.