Спецпроєкти

За рік пандемії стало на чверть більше людей з депресією, – дослідження


За рік пандемії коронавірусу стало на чверть більше людей, що страждають на депресію та тривожність. Найбільші показники серед жінок та молоді.

Про це йдеться в дослідженні The Lancet.

Дослідження провели вчені з проекту Covid-19 Mental Disorders Collaborators. Вони проаналізували майже шість тисяч наукових робіт і оглядів даних про ментальні розлади.

Відтак за рік у всьому світі на 28% зросла кількість пацієнтів із депресією та на 26% – із тривожними розладами. Найчастіші випадки діагнозів серед людей 20-24 років.

Дослідження свідчать, що жінки непропорційно більше страждають від захворювання на депресію, тому що пандемія посилила існуючу гендерну нерівність щодо здоров’я, жінки отримали додаткові хатні обов’язки та обов’язки по догляду. Крім того, під час пандемії значно збільшилися випадки домашнього насилля.

Серед молоді показник тривожних розладів доволі високий, оскільки молоді люди 20-24 років відчувають тиск безробіття, обмежений доступ до навчання та соціалізації.

Аналізуючи дані, вчені роблять висновок: якби пандемія не відбулася, очікувалось 193 млн випадків депресії. На даний момент цей показник становить — 246 млн випадків.

Нагадаємо, що з 1 жовтня люди з психічними розладами можуть отримувати ліки безкоштовно.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь