Спецпроєкти

У зміні клімату винні люди — факт, який підтвердили 99% дослідників


Вчені з Корнелльського університету проаналізували 88 тисяч досліджень про причини зміни клімату й виявили, що в глобальному потеплінні винні люди.

Аналіз досліджень опублікували на Iopscience.

Що відомо про аналіз наукових робіт?

Вчені зібрали 88 125 рецензованих наукових робіт про зміни клімату, опублікованих у 2012–2020 роках. А також шукали за ключовими словами, щоб виявити будь-які скептичні рецензовані документи у всьому наборі даних.

Науковці знаходили в середньому по 4 скептичні роботи на 3000 досліджень.

Загалом досліджень, які явно чи неявно заперечували вплив людини на зміни клімату, знайшлося лише 28.

«Наші результати підтверджують, що серед вчених немає суттєвих наукових дискусій щодо того, чи є зміна клімату результатом діяльності людини, чи ні. Це питання було всебічно розв’язано, і воно викликає суперечки серед науковців не більше, ніж тектоніка плит або еволюція. Невелика кількість статей, опублікованих у наш період, які не погоджуються із цим переважним науковим консенсусом, не мали помітного впливу, ймовірно, тому, що вони не дають жодних переконливих доказів для спростування гіпотези», – заявили вчені.

Отже, науковці прийшли до явного консенсусу в тому, що саме людина вина в зміні клімату. Вчені вже не ведуть дебати, а повністю згодні, що природна криза спричинена викидами парникових газів. Про це дискутують хіба що лише політики та явні противники змін клімату.

99,9% досліджень підтвердили, що в зміні клімату винні люди.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь