Спецпроєкти

Колаборація з BASEMNT та інша сторона творчості: інтерв’ю з дизайнеркою Катею Бахірка


«Мені доводиться ділити свою творчість із операційною роботою, яка у відсотковому співвідношенні займає набагато більше часу, ніж творча», – розповідає Катя Бахірка, українська дизайнерка та засновниця бренду Bakhirka Apparel.

В інтерв’ю Катя ділиться особливостями співіснування світу творчості та ведення своєї справи, розповідає про колаборацію з BASEMNT street hub, підготовка якої тривала понад рік, а також розповідає про залаштунки модного бізнесу в Україні.

Нещодавно ви оголосили про вихід колаборації свого бренду одягу Bakhirka Apparel із арт-простором BASEMNT street hub. Чому ви вирішили створити нову колекцію у колаборації з кимось?

Колаборація – можливість створити нове, поєднавши творчі зусилля, поділитися досвідом та вийти із зони власного комфорту. Для мене це якесь надзавдання, яке штовхає перевершити себе. Коли ти рухаєшся за своєю траєкторією – ведеш безпечну гру, а коли заявляєш про проєкт із гучним ім’ям, то йдеш на певний ризик. Цим мені і сподобалася колаборація з BASEMNT, я сприйняла її як власний челендж, де мені потрібно вийти за свої рамки.

Які враження після спільно проробленої роботи, з якими труднощами довелося зіткнутися?

Враження залишилися класними, я вдячна за цей досвід. Весь проєкт із переговорами та реалізацією зайняв майже півтора року, я багато чому встигла навчитися за цей час. Не можу назвати це складнощами, але найбільш хвилюючий період – це завжди підготовка ідеї та її утвердження. Це те, що потребує найбільшої уваги та розуміння. Хоча, думаю, що моє виробництво зі мною не погодиться (усміхається – прим. ред.).

Що мотивує бренди робити колаборації – з артистами, іншими брендами і не лише?

Це дуже цікавий новий досвід, можливість заглянути в залаштунки іншого бренду, дізнатися про тонкощі роботи партнерів, набути нових скілів і розширити свої рамки.

Це ваша перша колаборація, чи варто чекати на щось подібне в майбутньому? З якими брендами, можливо, світовими, ви хотіли б попрацювати?

Мені сподобався досвід колаборації. Точно думаю, що він не останній, але я не поспішаю поринати в новий. Мені б ще хотілося створити колаборацію не як бренд, а як дизайнерка. І тут я не бачу жодних обмежень, це може бути все, що завгодно, починаючи від сценічних костюмів, еротичної білизни, натуральної косметики, чи аж до дизайну інтер’єру, концепту йога студії. Я маю широкий спектр інтересів. Дуже люблю Ріанну та її проєкти Fenty Beauty та Savage x Fenty. Цілком можу уявити себе причетною до цих брендів.

Як людина, яка створює бренд в Україні, розкажіть про зворотний бік модного бізнесу.

Поки ти сам не почнеш робити, не дізнаєшся, що саме доведеться пройти та з чим зіткнутися. Поки ми не запустили проєкт, я не усвідомлювала, який величезний ланцюжок людей та завдань стоїть між ідеєю та її реалізацією. Недаремно моду називають індустрією, тому що це величезний конгломерат пов’язаних між собою аспектів.

Найважливішим для мене уроком стало усвідомлення того, що ти можеш собі вигадати, як має розвиватися твій бренд, але в результаті дійсність може бути зовсім іншою. Це не добре і не погано, просто потрібно бути готовим легше ставитися до змін і змінюватися разом з обставинами. Наприклад, ми запускали Bakhirka Apparel тільки як онлайн проєкт, це те, як я бачила і своє життя, і життя бренду. Але через деякий час у нас з’явився свій шоу-рум та дистрибуція у мережі Helen Marlen. Це траєкторія, яка виявилася на моє здивування найбільш актуальною, тому я мала зважитися на ці зміни, чому я рада в результаті.

Якби ви створювали свій бренд зараз, яким би він був?

Абсолютно таким самим, яким він є зараз. Bakhirka Apparel – це живий організм, що розвивається разом зі мною. Кожна колекція символізує пошук нових смислів, народження нової ідеї, регенерацію життя всередині бренду та мого власного я. При цьому ми зберігаємо цінності бренду, його філософію, щоразу звіряючись, чи не відійшли ми від цього ядра. Це допомагає дотримуватися послідовності не стаючи нудними для себе.

Поговоримо трохи про матеріальне, чи можна в Україні заробляти лише завдяки творчості?

Дивлячись, що називати творчістю. Зазвичай, де творчість, там і повний набір інших завдань, які стосуються менеджменту, маркетингу, логістики та іншого. Ось, наприклад, я створюю одяг та вважаю це своєю творчістю. Але якби я тільки сиділа вдома і вигадувала спідниці, то навряд чи я мала би можливість на цьому заробляти. Тому, попри бажання бути легкою та зефірною, мені доводиться ділити свою творчість з операційними завданнями, які у відсотковому співвідношенні займають набагато більше часу, ніж творча робота. Якщо так дивитись на речі, то так, на творчості можна заробляти. Тому що за будь-якою картинкою, яку ми бачимо, ховається величезна праця. А якщо просто сидіти й чекати, що хтось постукає у двері та почне захоплюватись твоїм талантом, то ні реалізації, ні прибутку це не принесе.

Крім бренду одягу, ви також записуєте музику, займаєтеся власним благодійним фондом The Deep Forest Foundation, медитаціями, проводите саундхілінги. Це все про власну реалізацію та творчість чи це повноцінна робота?

Мені хочеться сказати, що я роблю все це легко, але якщо бути відвертою, то кожна справа потребує концентрації, зусилля, часу. Якщо говорити про саундхілінги «Церемонії Звуку», то через багато років практик мені дається досить легко проводити заняття. Це не скасовує того, що я присвячую багато часу на підготовку та організацію, попередньо спілкуюся з кожним учасником, ретельно продумую тему та пересуваюсь з великою кількістю музичних інструментів, у тому числі з величезним гонгом. Але під час самої практики і після неї я відчуваю щастя, задоволення, відчуття реалізації не лише власної, а й колективної.

The Deep Forest Foundation – це дітище, яке теж вимагає безперервного підживлення. Я розподіляю свій час залежно від того, що зараз є актуальним для фонду. Якщо це ведення поточних будівельних проєктів на території заповідників корінних племен, всю роботу я роблю віддалено, спілкуючись із партнерами фонду, які виконують роботу безпосередньо на території сіл. Якщо ми вирушаємо в експедицію для зйомок нашого фільму The Land Of Forgotten Songs і материнство дозволяє мені відлучитися, то це, звичайно, вимагає більше особистого залучення і часу. Що я, власне, і обожнюю.

Останні кілька років були дуже складними для всього світу, які усвідомлення вам прийшли за цей час?

Найскладнішим для мене було переживати хвороби близьких та смерті родичів, я спостерігала за тим, як люди слабшають та втрачають життя. Якщо говорити особисто про мою територію, окрім дискомфортних подорожей та неможливості бачити деяких своїх друзів, у моєму житті особливо нічого не змінилося. Навіть навпаки, вважаю, у цей період настав розквіт моєї діяльності як Medicine Woman (провідника). Дуже багато людей почали звертатися за допомогою у зв’язку з постковідними наслідками для здоров’я, ми вчимося наново гармонізувати на Церемоніях Звуку та на особистих зустрічах. Я бачу, що зараз питання духовного та ментального здоров’я стали найбільш актуальними. На щастя, я маю багаж знань, яким готова поділитися.

Photo https://instagram.com/gurych_yurii

Style https://instagram.com/varvarabarto

Make up https://instagram.com/agakhanova_liu

Катя Бахірка

https://www.instagram.com/bakhirka_katya/?hl=uk

Bakhirka Apparel

https://bakhirkaapparel.com/

https://www.instagram.com/bakhirkaapparel/?hl=uk

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram