Спецпроєкти

Кращі історичні серіали: розповідаємо про нові та улюблені


Часто в історичних серіалах небагато лишається від справжньої історії. Втім, документальність та факти поступаються видовищності й романтизму історичної епохи та її героїв.

Зібрали для вас історичні серіали на будь-який смак.

Борджиа The Borgia (2011-2013)

Відвертий і провокативний, серіал про династію Борджиа, не приховує навіть найінтимніші таємниці життя італійських монархів. Історичний серіал про епоху Відродження, у якій війни, розпуста, боротьба за владу та безжальність помножені на дорогі знімання. До третього сезону в серіалу впали рейтинги. Тому творці відмовилися від продовження.

Демони Да Вінчі (2013-2015)

Трохи гротескний і містичний, історичний серіал про період життя Леонардо Да Вінчі, у якому він намагається викривати релігію та церковнослужителів. Названий церквою єретиком, Да Вінчі веде боротьбу з настоятелями монастирів. Проте в його снах і душі йде боротьба ще й із власними демонами. 

Куртизанки (2017)

Британський історичний серіал, випущений стримінговим сервісом hulu, розповідає про Лондон у 1723 році. Кожна п’ята жінка міста заробляє на життя, торгуючи власним тілом. Вийти вдало заміж або стати повією – ось два шляхи вижити в тогочасних реаліях.

Викликайте акушерку (2012-2018)

Сім сезонів історичного серіалу про життя й роботу акушерки минулого сторіччя. Дженні живе в одному з бідних кварталів Лондона й хоче допомогти жінкам із простих родин із появою на світ дітей. Така собі повість про скруту, часом драматичні жіночі долі й про відданість та непросту професію лікаря.

Бріджертони (2020)

Новенький історичний серіал від стримінгової платформи Netflix. Мав багато критики від глядачів за те, що знятий із дотримання квот на знімання чорношкірих у серіалах. Події розгортаються на початку XIX-го століття в Лондоні навколо багатої та шанованої сім’ї Бріджертон, що складається з леді Вайолет, яка овдовіла після смерті свого чоловіка Едмунда, і восьми дітей

Аббатство Даунтон (2010-2015)

Епічний і красивий історичний серіал, сценарій якого кінокритики часто називають одним із найкращих сценаріїв в історії. У драмі зображено життя аристократів Кроулі, які звикли жити вишукано та заможно. Втім, переживають не найкращі часи й ледь зводять кінці з кінцями, щоб зберегти аббатство. Інтриги, людські трагедії, красиві костюми – у серіалі прекрасно все.

Останні царі (2019)

Шестисерійний документальний мінісеріал, присвячений династії Романових. А точніше, у драмі зображене життя імператора Миколи ІІ – останнього з династії Романових. Прем’єра відбулася на платформі Netflix.

Корона (2016-2022)

Історична драма розповідає про життя Королеви Єлизавети. Від юності, знайомства з Принцом Філіпом, зречення престолу з боку дядька та смерті батька до зрілих років. Періодично серіал критикують за викривлення фактів і недостовірність, але творці відмахуються тим, що не претендують на документальність. Надзвичайно красивий серіал.

Велика (2020-…)

Серіал розповідає про юні роки імператорки Катерини Великої, дещо вільно інтерпретуючи історичні факти. Коханці, жага до влади, турбота про країну та красиві костюми. Творці серіалу вже заявили про майбутній другий сезон.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь