Спецпроєкти

На YouTube вийшла короткометражка про цінність традиційної української культури «Жива традиція»


На YouTube вийшла короткометражка «Жива традиція». Стрічка розповідає про цінність традиційної української культури та її сучасне сприйняття, а також піднімає питання інтеграції елементів традиційної культури у міське життя.  Зняв картину український режисер і продюсер Кирило Нечмоня у співпраці з Музеєм Івана Гончара за підтримки Українського культурного фонду.

«Жива традиція» — це документальний фільм про видатного українського скульптора, художника, етнографа та колекціонера Івана Гончара.

Він першим в УРСР створив приватний музей, облаштувавши його у власному будинку. Колекція Гончара налічує близько 7 тисяч предметів: ікони, народний одяг та 20 тисяч архівних світлин історико-етнографічного альбому «Україна і українці» із різних регіонів нашої країни.

Але водночас фільм знайомить із людьми, небайдужими до українського культурного спадку. Саме вони сьогодні у сучасній формі знайомлять широку аудиторію з питомо українськими традиціями і творчістю.

«По українській культурі за часів СРСР завдали дуже сильного, практично нищівного удару. Адже національна традиція є питанням не тільки культури, але і стратегії національної безпеки. Ми вирішили зробити фільм про Музей Івана Гончара, але не так про самого творця музею та збирача колекції, і не тільки про працівників музею, але про підхід і погляд на національну культуру і традицію. Важливо задокументувати цей принцип, щоб зараз якомога більше людей почали усвідомлювати цінність традиційної культури, а майбутні  антропологи, культурологи, історики могли б використовувати цей фільм у своїй роботі», – поділився продюсер та куратор проєкту Мирослав Гай.


У фільмі взяв участь сучасний проєкт GUNIA project, використано матеріали архівної зйомки Vogue Ukraine, створеної під керівництвом Тетяни Соловей. Гурт «Щука-Риба» спільно з MIR&CO PRODUCTION розробили візуальний матеріал та записали інтерв’ю. 

 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь