Спецпроєкти

Дослідження: 70% підлітків не відчувають, що можуть реалізувати свій талант в Україні


Kantar Україна, за ініціативи Фундації Дарини Жолдак, провела соціологічне дослідження, яке показало, що 70% підлітків не відчувають, що можуть реалізувати свій талант в Україні.

Що думають підлітки про розвиток в Україні?

В опитуванні взяли участь 400 підлітків віком від 13 до 19 років і 1000 молодих людей віком від 18 до 55 років.

Серед них 70% опитаних вважають, що для розвитку та реалізації своїх здібностей за кордоном у них більше можливостей. Водночас 50% опитаних думають, що вони не є талановитими.

Хоча на запитання про професію кожен третій підліток відповів, що хотів би обрати творчу професію.

Також більшість молоді вважає, що талановиті люди частіше виїжджають за кордон, а в Україні креативний клас представлений мало.

«Хибні та абстрактні уявлення про креативні індустрії, а також брак інформації, підтримки, однодумців, нерозуміння шляху й рольових моделей призводять до того, що талановита людина зраджує своєму талантові. Обирає “нормальну” професію, яку насправді не любить. У кращому випадку вона прийде до свого покликання пізніше. В гіршому – страждатиме все життя. Ми готові стати своєрідним провідником не тільки для творчої молоді, а й для всіх, хто відчуває в собі силу таланту», – коментує засновник фундації Андрій Федорів.

Серед головних проблем на шляху, на думку опитаних:

  • фінансові труднощі;
  • невпевненість у собі;
  • небажання або невдалі спроби;
  • нерозуміння, куди та як потрібно рухатися.

67% опитаних хочуть, щоб у школі допомагали й розповідали, як розвивати свої творчі здібності. 80% молодих людей відкриті до змін та готові розвивати свої здібності, але не знають, як це робити, і не мають для цього інструментів.

П’ята частина молоді ні від кого не чує про свій талант, хоча їм важливе схвалення.

Головними перевагами самореалізації є:

  • самоповага;
  • щастя.

Також молодь частіше за дорослих шукає шляхи монетизації свого таланту та перетворення творчих захоплень на гідний заробіток.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь