Спецпроєкти

Штучний інтелект заробив свій перший мільйон доларів продаючи NFT-картини


Штучний інтелект Botto заробив свій перший мільйон доларів продаючи NFT-картини.

Про це пише New Atlas.

Що це за художник?

Художник Botto – це алгоритм штучного інтелекту, який створює цифрові картини та продає їх на NFT-аукціонах.

AI-художник генерує тисячі зображень, а люди, які долучилися у спільноту художника, вибирають, які картини продавати на NFT-аукціонах і в яких далі напрямках працювати штучному інтелекту. 

Голосувати за картини або напрямки можуть лише ті, хто придбав криптовалюту Botto. Чим більше криптовалюти, тим частіше людина може голосувати.

Штучний інтелект може створити чергову картину за лічені хвилини. За день він може згенерувати до 300 картин, а щотижня він відбирає 350 із них і віддає на голосування членам спільноти. 

Щотижня одне зображення, яке перемогло в голосуванні, продають на NFT-аукціоні SuperRare у вигляді цифрової копії NFT-токен.

Як штучний інтелект створює картини?

AI-художник Botto швидко вивчає всю доступну йому візуальну інформацію, аналізує величезний набір впливів і напрямків, сортуючи все, і запам’ятовує те, що він коли-небудь бачив.

  1. Спершу Botto генерує випадковий рядок слів і речень, які він подає у VQGAN (Vector Quantized Generative Adversarial Network). 
  2. Далі VQGAN використовує рядок слів, а також свої навчальні алгоритми та масивні бази даних, для створення зображень.
  3. Програмне забезпечення CLIP (Contrastive Language-Image Pre-training) вирішує, наскільки цей вихідний результат близький до представленого початкового рядка слів.
  4. Якщо не близький, CLIP змушує VQGAN налаштовувати свої параметри, поки він не досягне певного результату. 
  5. Після створення остаточного зображення CLIP вибирає назву з двох слів
  6. Це також випадкова комбінація, яку алгоритм перебирає доти, доки не знайде сполучення, яке, на його думку, добре резонує із вмістом зображення.

Для опису своєї картини Botto залучає GPT-3, потужний генератор природної мови від OpenAI, який пише 5-10 різних прикладів абстрактної поезії. Серед усіх описів уже люди вибирають найбільш вдалий варіант.

Так штучний інтелект створює одну картину. І це відбувається значно швидше, ніж вам потрібно було часу, щоб дочитати до цього моменту. 

Замість висновків

За свої перші шість робіт AI-художник Botto заробив 1,3 мільйона доларів. А люди вкладають гроші в однойменну криптовалюту, щоб стати частиною спільноти художника й голосувати за його картини. 

До речі, чим більше картин створює Botto, тим привабливішими вони стануть для людей. Тому ви можете підписатися на його інстаграм-сторінку та слідкувати за розвитком художника-штучний інтелект.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Botto (@bottoproject)

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь