Спецпроєкти

У Великій Британії придумали телефон для собак, щоб ті телефонували господарям


Учені з Великої Британії створили телефон для собак, щоб ті телефонували своїм господарям по відеозв’язку.

Про це пише The Guardian.

Як працює DogPhone?

DogPhone – телефон для собак – це м’який м’яч зі спеціальним передавачем усередині, який запускає відеовиклик на ноутбуці.

Щоб зателефонувати своєму господарю, собака повинен погратися цим м’ячем. Пристрій всередині іграшки реагує на рух і після цього запускає відеовиклик із ноутбука на телефон господаря.

Господар може:

  • взяти слухавку;
  • відхилити виклик;
  • набрати вихованця.

Щоб взяти слухавку, собака мусить порухати м’ячем.

Як створювали цей пристрій?

М’який м’яч зі спеціальним передавачем тестували багато разів, перш ніж про нього заявили. Він пройшов належний ряд інтеграцій і змін, поки вченим нарешті не вдалося досягнути потрібного рівня чутливості до рухів.

Головним тестувальником DogPhone став дев’ятирічний лабрадор співавторки розробки Ілени Хірський-Дуглас на ім’я Зак.

Зак тестував м’яч 16 разів. На думку розробників, більшість дзвінків, які робив ЗАК, були випадковими, і пес насправді не дуже розумів, що робить. Хоча інші зазначають, що це може бути прикладом прямої взаємодії собаки з технологією.

«Собака зателефонував мені, але нашим дзвінком не зацікавився, а перевірив, чи немає якихось речей у моєму ліжку», – зазначила Ілена Хірський-Дуглас.

Під час іншого дзвінка Зак ходив квартирою, виляв хвостом, а потім ліг спати. Вона зазначає, що саме тоді була на нараді, тому довелося швидко покласти слухавку.

Співрозробниця заявила, що ця технологія може допомогти домашнім тваринам, зокрема собакам, які борються з розлукою зі своїми господарями. Також цю технологію можна розвинути так, щоб собаки могли телефонувати до своїх друзів-собак.

«Це дає собакам вибір. Можливо, ми не розуміємо того вибору, який вони роблять. Але це не означає, що в них не повинно бути вибору», – підсумувала Ілена Хірський-Дуглас.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь