Спецпроєкти

Українське місто вперше претендує на проведення Всесвітньої виставки Expo


Україна вперше за 170 років претендує на проведення Всесвітньої виставки Expo 2030. 

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Що відомо про цю виставку?

Всесвітня виставка Expo – це міжнародна подія, яка є символом індустріалізації. Це відкритий майданчик для демонстрації технічних і технологічних досягнень. Першу таку виставку провели у Кришталевому палаці в Лондоні у 1851 році з назвою «Велика виставка робіт промисловості всіх націй».

У 1889 році до відкриття Паризької EXPO побудували всім відому Ейфелеву вежу. А 1958 року відкрили споруду Атоміум, що розміщена в Брюсселі, також для проведення виставки.

«Всесвітня виставка Expo – масштабна міжнародна подія, у межах якої країни демонструють свої досягнення в інноваціях, технологічних розробках (саме для Expo колись було збудовано Ейфелеву вежу), презентують свою культуру, традиції, пропонують своє бачення майбутнього. Мільйони туристів з усього світу з’їжджаються на Expo, яка проходить лише 1 раз на 5 років. Конкурс міст, які хочуть приймати виставку, розпочинається майже за 10 років до дати, щоб переможець встиг підготуватися», – розповів Михайло Федоров.

Expo 2030 та Україна

Михайло Федоров заявив, що Україна претендує на проведення Всесвітньої виставки Expo в Одесі у 2030 році. Для цього ми вже презентували концепцію Expo 2030 міжнародному журі.

«Для мене було великою честю разом із Юлією Свириденко та Кариною Кардаш представити Україну делегатам із більш ніж 170 країн онлайн», – додав міністр.

На проведення Expo 2030 претендують також:

  • Рим (Італія);
  • Ер-Ріяд (Саудівська Аравія);
  • Пусан (Республіка Корея);
  • Москва (Росія).

Результати конкурсу оголосять наприкінці 2023 року.

На думку Михайла Федорова, проведення виставки в Україні принесе нам:

  • інвестиції – Expo завжди приваблює великих міжнародних партнерів. У такий спосіб витрати на підготовку знижуються до таких, які заплановані в межах розвитку інфраструктури. Нагадаю, що йдеться про проєкт, підготовка до якого триває 7 років;
  • рекламу – до того ж як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках;
  • дуже багато туристів – на перші Expo приїжджали 6 мільйонів людей, зараз – 30 мільйонів. Навіть якщо кожен залишить в Україні 100 доларів, ідеться про 3 мільярди доларів;
  • проведення всесвітньої виставки може стати найпотужнішим імпульсом розвитку. Привернути увагу всього світу до продемонстрованих можливостей країни та її потенціалу.

Відвідати сайт Expo 2030 Одеса.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Теги:
Ми в Телеграмі
підписуйтесь