Спецпроєкти

Вчені розробили камеру розміром із крихту піску, яка може робити чіткі й кольорові фото


Американські вчені розробили камеру розміром із крихту піску, яка може робити чіткі й кольорові фото.

Дослідження опублікували в журналі Nature Communications.

Який вигляд має камера?

Науковці з Принстонського та Вашингтонського університетів розробили мікрокамеру, яка робить фотографії на рівні з фотооб’єктивами за чіткістю та передачею кольору.

Камера зроблена не зі скляної чи оптичної лінзи. Розробники використали метаповерхню, яку виготовляють як комп’ютерний чип.

Ця конструкція за товщиною пів міліметра й водночас містить 1,6 мільйона циліндричних стовпчиків, що функціонують як оптичні антени.

Саме завдяки взаємодії стовпчиків зі світлом алгоритми машинного навчання виробляють високоякісні зображення. Розробникам вдалося покращити метаповерхню, щоб вона була ефективною за природного світла.

Окрім невеликого розмиття по краях кадру, зображення мікрокамери можна порівняти із зображеннями звичайного об’єктива, який у 500 тис. разів більший за обсягом.

«Ми можемо перетворити окремі поверхні на камери з надвисокою роздільною здатністю, так що вам більше не знадобляться три камери на задній панелі телефона – вся вона стане однією гігантською камерою», – пояснює автор дослідження Фелікс Хайде.

Мікрокамера є простою для серійного виробництва. Її можна використовувати в медицині, наприклад під час огляду внутрішніх органів.

Фото

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь