Спецпроєкти

Чому в застосунку «Дія» зникають документи та коли почне надходити тисяча на картки? – Михайло Федоров


Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів виданню ВВС про те, чому в застосунку «Дія» зникають документи, коли почне надходити тисяча на картки та як проведуть перепис населення.

Джерело: ВВС.

Чому зникають документи в застосунку «Дія»?

Михайло Федоров пояснив, що документи в «Дії» не зникають, адже застосунок працює по-іншому. «Дія» не зберігає жодних персональних даних, тому щоразу, як ви заходите в застосунок, ваші електронні документи підтягуються з державних реєстрів.

«Немає однієї бази даних, де все зберігається. Кожного разу – це нові запити до реєстрів. А наші реєстри будувались багато років, хоча ми їх і оновлюємо поступово, тому, коли система не стабільна, реєстри не витримують, а інформація не підтягується. Але це не значить, що документи зникли, у цей час вони просто не підтягнулися», – заявив міністр цифрової трансформації.

Тобто навіть співробітники «Дії» не мають доступу до документів і даних користувачів.

«Нещодавно на зустрічі з однією з найбільших техкомпаній України її представники були здивовані, коли дізналися, що ми не можемо взагалі подивитися про вас (українців – ред.) будь-яку інформацію в “Дії”. Потрібно мати номер пристрою, щоб побачити історію логування, якоїсь активності, але це не персональні дані», – пояснив Федоров.

Також Федоров пояснив, що міністерство працює паралельно над розбудовою інфраструктури, щоб під час запуску нових послуг не виникало в користувачів жодних технічних проблем.

Міністр навів приклад, як вони лагодять реєстри та розбудовують інфраструктуру: запускали водійські посвідчення у «Дії». Було багато проблем з верифікацією. Виявилося, що у реєстрах було фото лише 20% посвідчень. Ми почали верифікувати документи, обмінювати дані реєстрів. Всі казали, навіщо ви запустили, якщо воно не відображається? Все це виправили. Тепер щодо водійських посвідчень нуль звернень.

Коли тисяча в межах програми «єПідтримка» почне надходити на картки?

За надходження коштів на картки вакцинованих громадян відповідають Мінцифри, Мінекономіки та банки. Наразі Мінекономіки розв’язує всі бюрократичні питання переказів. Михайло Федоров заявив, що до 20 грудня вони обіцяли все владнати.

Тому кошти почнуть надходити з 20-21 грудня.

«У сповіщеннях ми попереджаємо, що кошти можуть прийти через 10 днів після того, як людина залишить заявку. Сподіваємось, що ще раніше», – заявив Михайло Федоров.

Про перепис населення за участі Apple

До кінця року в Мінцифри буде чітка стратегія перепису населення України. Попередньо план такий:

Початковий етап – верифікація даних в усіх державних реєстрах для отримання даних про громадян. Також важливий фокус на тому, щоб зробити демографічний реєстр базовим для всіх інших.

«Це дасть змогу зрозуміти реальну ситуацію – скільки людей у країні», – Михайло Федоров.

Другий етап – це онлайн-перепис, кожен українець та українка зможуть зареєструватися на порталі «Дія». Вся інформація, яка доступна в реєстрах, підтягнеться, іншу можна буде заповнити самотужки.

Третій етап – офлайн-перепис, який розпочнеться для тих, хто не переписався на порталі.

За словами Михайла Федорова, на перепис планували виділити 5-6 мільярдів гривень, але Мінцифра робить все можливе, щоб це вийшло значно дешевше. І їм уже вдалося зменшити бюджет.

«У них (компанія Apple – ред.) є досвід участі в перепису у США. І у них є спеціалісти, які допомагали прораховувати логістику, спеціалісти з кібербезпеки. Перепис – це тільки один із напрямків, про який ми з ними говоримо. Також працюємо над розвитком інших проєктів – наприклад, українізацією Apple Music в Україні, боротьбою з контрабандою нелегальної техніки в Україну», – додав Михайло Федоров.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь