Спецпроєкти

Секрети бадьорого ранку. Що допоможе прокидатися та відчувати себе енергійним


Якщо впродовж 12 ночей ви будете спати по 6 годин, то ваш організм перебуватиме в такому стані, як під час алкогольного сп’яніння: за наявності 0,1% алкоголю у крові. Тобто незв’язне мовлення, порушення координації, провали в пам’яті. Такі дані дослідження, опублікованого BBC Future. 

Якщо ви житель мегаполісу й активна людина, 8-годинний сон із засинанням і прокиданням в один і той самий час радше мрія, ніж реальність. Утім, зробити простір для сну таким, щоб відпочивати нічого не заважало – до снаги кожному.

Разом із брендом JYSK розповідаємо, що найважливіше для комфортного та повноцінного сну.

Тож яким має бути ідеальний нічний відпочинок і як його організувати?

Здоровий сон починається за 2-3 години до сну. Звучить парадоксально, але гормон мелатонін, який відповідає за фази сну, починає вироблятися в організмі після 20:00. І досягає максимальних показників в організмі з 23:00 до 2-3 години після півночі. У цей час важливо готуватися до відпочинку. 

Вибирайте тепле світло за кілька годин до сну. Воно сприяє вивільненню мелатоніну та знижує тривожність. Холодне блакитне світло краще вимикати за кілька годин до сну (мінімум за 40 хвилин). Саме таке холодне світло випромінюють девайси: смартфони, телевізор, лептоп.

Жодних торшерів і підсвіток – спить у повній темряві. Темрява – запорука здорового вироблення мелатоніну організмом. За даними досліджень, опублікованих у виданні Healthline, будь-які джерела світла дають сигнал мозку, що спати ще не час. А отже, зменшують секрецію гормону. 

Якщо живете в місті, і у вікна просочується світло від зовнішньої реклами, із сусідніх вікон та фар автомобілів – подбайте про штори blackout, які не дозволяють зайвому світлу турбувати ваш сон уночі. 

Відмовтеся від надміру ситої вечері. Пізня вечеря, особливо та, що містить багато вуглеводів, а надто простих (солодощі, хліб, вироби з борошна), провокує різке підвищення рівня цукру в крові. Організм реагує на це виробленням великої кількості інсуліну, щоб «прибрати» глюкозу з крові. Це навантаження для організму. Також не забувайте, що вночі процеси травлення сповільнюються. 

Зручна подушка – запорука бадьорого ранку. Наприклад, подушка з наповненням із матеріалу Memory Foam полегшує м’язове напруження. Вона гіпоалергенна, дозволяє розслабити м’язи шиї уві сні. Не забувайте, що правильне положення шиї під час сну дозволить вам мати молодий вигляд і уникнути набряків та зайвих зморшок уранці.

Image

Подбайте про важку ковдру. Гіпоалергенна ковдра від JYSK наповнена скляними намистинками, які прискорюють процес засинання і створюють справжній релакс-ефект. 

Image

Якщо приблизно третину життя ми витрачаємо на сон, варто вибрати постіль, яка буде красивою, зручною та приємною до тіла. Якщо вам імпонує скандинавський стиль, можна вибрати монохромний або пастельний комплект білизни в JYSK. 

Особливу увагу варто приділити ліжку та матрацу. 

Що головне у виборі матрацу? Кожен матрац має термін придатності. Загальний термін використання матраців залежить від якості – у середньому ж це 10 років. Пильнуйте, щоб матрац не почав просідати всередині – це погано впливає на положення хребта та може викликати біль у спині. Якщо помітили, що краще спите не вдома, ніж у власній домівці, це може бути сигналом про необхідність заміни матрацу.

Про спину ще раз. Протестуйте різні матраци в матрацній студії – можете завітати в одну зі студій бренду JYSK. ​​Полежіть на матраці в позі, у якій зазвичай спите. Можливо, вам знадобиться кілька днів на те, щоб вибрати матрац потрібної жорсткості та пружності. Також із брендом JYSK ви завжди зможете повернути або замінити матрац, якщо він вам не підійде.

Спальне місце повинне бути потрібного вам розміру. Ліжко має бути як мінімум 90 см шириною, для двоспального ліжка це 180 см, висота повинна бути на 20 см довша за ваш зріст. Якщо ви спите вдвох, вам потрібно враховувати зріст та вагу обох партнерів.

Положення хребта під час сну залежить від пози, у якій ви спите. Важливо вибрати не надто твердий чи надміру м’який матрац – усе це може даватися взнаки болями у спині. Матрац без належної підтримки може призвести до посилення болю у спині, оскільки м’язи та суглоби в такому разі піддаються надмірному тиску. 

Стильне й мінімалістичне ліжко у стилі хюґе доповнить будь-який інтер’єр, до того ж воно легко збирається. Матрац вибирайте гіпоалергенний та ортопедичний. Як от матрац GOLD DREAMZONE , який складається із шарів Memory Foam та піноматеріалу, що надають йому більшої пружності та зносостійкості. Вентильований матеріал Memory Foam має відкриту пористу структуру з великими повітряними бульбашками, що покращує потік повітря в матраці та регулює температуру.

Image

Image

Солодких снів!

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram